K projektu domu jsme dostali i tzv. energetický štítek alébrž PENB – průkaz energetické náročnosti budovy. Početná sekta českých zateplovačů teď tyhle věci hodně prožívá.

Pokud nemáte áčko, jste pro ně jen slepé rameno evoluce a bude lepší, když vás stát do roku 2020 nějak humánně utratí. My na tyhle pasivní trendy spíš kašleme a až se doba zblázní natolik, že to tady bude povinné, tak se radši přestěhujeme do Afriky a budeme tam týt z práce černého muže.

Jak nám to tedy vyšlo? Překvapivě spíš slušně, i když jsme se o to nijak nesnažili. Ona ta trojskla a masivní materiály holt dělají své. Roční spotřebu energie nám spočetli na 62 kWh/m2, což je solidní béčko. Pasivní domy podle tohoto zdroje mají mít do 15 kWh/m2, nízkoenergetické do 50, energeticky úsporné do 70, no a průměr českých novostaveb teď dělá 115 kWh/m2. Takže snad na tom nejsme ani tak zle. Abychom se dostali pod tu padesátku, potřebovali bychom prý nějaký vlastní zdroj energie, tedy třeba solární panely či tepelné čerpadlo, na což my tedy jako kašlem.

Náš energetický štítek v celé své béčkové kráse.

Energetický štítek  - průkaz energetické náročnosti budov - PENB

Stavbu nejlépe uvidíte na nasdomek.cz.

1 komentář

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno