Už tři měsíce se pekelíme s hledáním kousku hlíny, na kterém bychom postavili nějakou tu skromnou kůlnu. V Benešově se nám samozřejmě žije dobře a já to tu mám moc rád, ale žádné pěkné pozemky se tu neprodávají a my přece jen toužíme po zahradě a troše toho vlastního nevkusu.

Co přesně hledáme? Zpočátku jsme trochu blbli, ale teď už máme jasno. Tohle jsou naše kritéria:

1. Absolutní klid.
2. Hezký výhled a hezká obec.
3. Slušná nabídka služeb a obchodů, minimálně základní škola a snadné spojení k nějakému gymnáziu (až pro něj holka doroste).

Brzy jsme bohužel zjistili, že spojit tyhle tři puntíky je zatraceně těžké. Prošli jsme – neúspěšně – asi devět pozemků v Říčanech, Jesenici, Nespekách apod. Zbyli nám 2 favoriti: jeden plácek v Černošicích a jeden v Praze 9 – Klánovicích.

Černošice mají krásnou krajinu (pozemek je vysoko nad meandrem Berounky a má přímý výhled na brdské kopce na druhé straně řeky), starou rezidenční tradici (před válkou si tu stavěli vily židovští právníci a lékaři, dnes Krejčířové a spol.), slušnou rozlohu (1300 m.) a šikovné vlakové spojení. Na druhou stranu vypadají nové čtvrti velmi satelitně, chybí v nich stromy, silnice jsou jak někde u Krasnojarsku a hlavně tu prý zuří pěkná malá válka mezi staro- a novousedlíky. Do takových lapálií bychom se dostat nechtěli.

Klánovice vypadají příjemně, mají výbornou školu a jsou blíž mé práci. Klánovice vedou, ale někdo tam byl před námi a ještě pár dní má předkupní právo. Když to nevyjde, budeme holt hledat dál! Kdybyste o něčem věděli, tak se ozvěte.

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno