Máme radost – podařilo se nám koupit pozemek, po kterém jsme dlouho toužili. Není moc velký (717 m2), ale zato je ve staré elegantní čtvrti a celkem slušně vypadá. Jestli znáte Prahu 9 – Klánovice, tak si to asi dovedete představit. Nejvíc se mi líbí vzrostlé stromy na parcele, klasické klánovické vily v okolí, perfektní infrastruktura a to, že to mám jen pár minut do práce.

Úřadu MČ Klánovice jsme museli předložit náčrt zamýšlené kůlny, abychom jim nepokazili prvorepublikovou tradici nějakým satelitním monstrem. V rychlosti jsem dal dohromady tenhle obrázek, protože studii od vlastního architekta zatím nemáme. K fotomontáži nám posloužil již stojící dům v Černošicích, jehož sympatickým majitelům tímto děkujeme.

Pohled na kratší východní fasádu z Přimského náměstí

Jak vidíte, chceme funkcionalistický domek jednoduchých tvarů a lidských barev. Skutečná stavba jistě nebude vypadat přesně jako na obrázku (například tomu dřevěnému obložení moc nefandím), ale hrubou představu vám to dá. I na úřadě byli spokojeni a MČ Klánovice schválila záměr bez námitek. Stavět se chystáme až tak za 3 roky, protože nejdřív musíme splatit náš benešovský byt. Ale teď už nikam nekvaltujeme – raději si dáme si na Klánovicích záležet.

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno