Stavební pozemek v P9 – Klánovicích jsme koupili už v roce 2006. Má jen 717 metrů čtverečních, což je asi o hektar míň, než bychom chtěli, ale c’est la vie.

Pohled na náš pozemek na jaře. Je na rohu ulic Ke Znaku a V Koutku.

Pozemek Klánovice

Víme moc dobře, že pořádná parcela by tomu dala úplně jiný grády. Náš nagytata zrovna postavil dům na pozemku o 6 000 metrech, takže sami vidíme, jaké se pak dají dělat věci. Ale to holt až příště. V roce 2006 jsme byli rádi i za těch sedm arů. Ostatně ten náš mrňous stál před pěti lety 3,5 miliónu a dneska by to bylo ještě o nějakou tu korunu horší.

Pozemek na podzim. Vedle zahradního domku už stojí stavební buňka pana Fojtíka.

Klánovice pozemek na podzim

Pozemek je v Klánovicích, o kterých víc píšu tady. Je to díra, ale docela milá a nám se tam líbí. Hlavně ty stromy, že ano.

Pozemek je skoro dokonalá rovinka, což samozřejmě není moc zajímavé pro architekty, ale stavbu to zjednodušuje. Jedná se o oddělený kus zahrady jednoho starousedlíka, který tak zároveň bude naším (velmi fajn) sousedem. Takové rozdělení velkého pozemku je ostatně jedna z mála cest, jak se do Klánovic můžete dostat, zvlášť do jejich centrální části. Čtvrť je jinak uzavřená lesem a rozrůstat se nemůže. Městská část nevidí takové dělení pozemků ráda, protože jde proti tradičnímu charakteru obce. My jsme jedním z mála případů, které nějak pronikly filtrem. Za to jsme samozřejmě vděční a slibujeme, že se budeme snažit, aby zrovna ta naše kůlna genia loci nijak nepoškodila. To ostatně můžete sami posoudit na projektu.

Pohled na náš pozemek v Google Streetview

Mapka


Zvětšit mapu

V roce 2008 jsme pozemek napojili na vodovod a kanalizaci, v roce 2009 jsme přivedli plyn. V roce 2011 jsme postavili chybějící plot na severní straně. V červnu 2012 jsme pak začali se stavbou.

Postup stavby sledujte nejlépe na našem novém webu nasdomek.cz.

6 komentářů

 1. Tak vítejte u nás v Klánovicích! Ale popravdě i v Klánovicích se najde hodně domků, kde reznou auta a ne každý topí plynem. Nicméně je to přece jen jedna z lepších Pražských čtvrtí… a ten les všude kolem (u většiny obyvatel i na zahradě – máme také několik vzrostlých dubů a borovic), je prostě úžasný.

  Pokud něco, tak se klidně ozvěte.

  • Děkuju, vážně. Já jsem si Klánovice od začátku zamiloval a ani pět let dojíždění na sekání trávy to nezměnilo – nopak, čím líp místo znám, tím se víc líbí. Takže se těším na soužití a za dobré rady předem děkuju.

   • No my tam na jaře budeme už dva roky, malý domek u lesa na trochu menším pozemku, než máte vy. A taky se nám tam líbí :)

    Tak až tam budete mít cestu a čas, můžeme zajít třeba na pivko :).

 2. Na clanky na webu obvykle neraguji, ale tentokrat to vyjimecne porusim a to ze dvou duvodu, ktere me snad opravnuji k relevantnim a objektivnim nazorum. 1. jako klan. rodak jsem zde do 27 let zil, 2. 8 let jsem pracoval a tedy i dojizdel to T-Mobilu.
  Add 1) chapat Klanovice jako „lepsi ctvrt“ je naprosta iluze. Mozna se mohly takto oznacovat do druhe svetove války, kdy opravdu něčím takovým snad byly, ale v soucasne dobe je toto oznaceni vice nez usmevne. Staci si je jen trochu projit a prave na ony rezivejici vejtrasky jiste narazite. Na podzim se pak muzete tesit na prijemny oder paleneho listi. Btw. v tesnem sousedstvi kostelicku myslim stale jeste bydli svetsti cikáni – kolotocari. Ti jsou i jinde v Klan. Simkovi, Rehakovi a dalsi rodiny zijici bohatym „spolecenskym“ zivotem. Add 2) dojizdeni autem na Roztyly ve vsedni den mezi cca 7:30 a 9:30 je pak peklo srovnatelne snad jen s nekonecným cekáním v ordinaci klanovického lekare a prinasejici stejnou frustraci jako zadat o umisteni ditete do klan. skolky. Ono je neco jineho cestovat do Klan. o vikendu a neco jiného práve v ranní či odpolední spicce. Dalo by se pokracovat, ale radsi nebudu. V kazdem pripade, kdybych ja volil mezi parcelou 1300 m s vyhledem na Berounku v Cernosicich a Klan., tak rozhodne jdu do tech Cernosic. Tak goodluck s domkem v lepsi ctvrti :-)) Honza PS. Vosanajazyku byla skvelá :-)

  • Hm, tak to vypadá docela zle. Ale řekněme si realisticky – kde je v ČR nějaké bydlení, které je naprosto perfektní, čisté a má zaškrtnutá všechna políčka? Možná vilka na Hanspaulce, ale ta by stála 30+ – a jak sám vím, tamní rezidenti si dovedou stěžovat zrovna tak hořce zase na jiné věci… Myslím, že v Klánovicích nakonec mnoho času nestrávíme a že budou sloužit spíše jako letní chatička. A na jsou podle mě dobré dost.

 3. Přiženil jsem se do Klánovic před 12 roky, tři roky jsme přistavovali k domku rodičů mé ženy (ještě jednou jim děkuju za velkorysost). Do té doby jsem bydlel na Malvazinkách, což je taky relativně „nobl“ čtvrť nad Andělem. Ovšem Klánovice jsou naprosto super! Pořád si připadám tak nějak jako na chatě, příroda okolo parádní, nějaký ten kolotočář nebo pálené listí mi připadá naprosto k zanedbání. Na rozdíl od stavebního šílenství v sousedních Šestajovicích nebo nedalekých Kolodějích (kdy si lidi stavějí ohromné domy, každý pes jiná ves, na malinkých pozemcích, to vše na pozemku vyrvaném z půdního fondu), Klánovice mají parádní, takový lehce „prvorepublikový“ charakter. Velké zahrady, na nich prastaré stromy – nevím kde bych chtěl v Praze bydlet raději. Vlastně vím, nikde.

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno