Na severní straně našeho pozemku v Klánovicích jsme museli postavit plot, který by nás oddělil od sousedovy zahrady. Šli jsme na to přes poptávkový server a docela to zafungovalo.

Plot jsme chtěli stejný jako na západní straně – tedy zeleně poplastované pletivo o výšce 160 cm s masivní betonovou podezdívkou. Celková délka nějakých 25 m.

Takhle to dopadlo.

Plot zinkový s poplastováním

Poptávku jsme zadali na server aaapoptavka.cz a opravdu to zabralo. Do 5 dnů jsme měli 12 nabídek z celé republiky v ceně od 18 do 43 tisíc Kč. Z tohoto hlediska je tedy služba aaapoptavka.cz skvělá. Žere mě jen to, že mi od té doby dost často posílají své spamy a nějak to nedokážu vypnout. Petro Kuchtičková z AAA, už toho prosím nechte!

Zajímavé bylo, že místo podezdívky všichni (!) navrhli jen tenké podhrabové desky, které jsou nejspíš levné a rychlé. Ale to se nám teda nelíbilo – ty 50mm destičky nám přišly moc vachrlaté a takové jakoby odfláklé. Vedle staršího poctivého plotu na západní straně by vypadaly, jako že mezitím zavítal do ČR hlad.

Vybrali jsme si tedy jednoho dodavatele, který měl rozumnou cenu a byl z místa (Petr Blažek, Úvaly), a toho jsme poprosili, ale kalkulaci předělal na klasickou betonovou podezdívku. Po kratší rozpravě jsme nakonec souhlasili, že místo klasického betonování přece jen uděláme podezdívku z plotových obrubníků. V dnešní době se to už prý tak dělá. Budou to ale obrubníky super tlusté a budou oplácané betonem, aby to vypadalo jednolitě. A tak se i stalo. Lidé pana Blažka odvedli práci precizně a výsledek vypadá velmi masivně. Jsme spokojení. Sakumprásk to stálo 36 466 Kč.

Podezdívka je opravdu robustní – takhle jsme si to představovali.

Plot poplastovaný

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno