Reportér

Před nějakou dobou jsem začal psát sloupečky do Reportéra, nového časáku, co vydává bývalý šéfredaktor MFD Robert Čásenský. Musím to Robertovi pochválit, časopis se mu zatraceně poved. Uděláte dobře, když se po něm každý měsíc poptáte v těch nejlepších trafikách.

Jestli vás to zajímá, tak tady je typická ukázka takového sloupku.
Slpupek Martin Jaroš Magazín Reportér

Jak vidíte, je to žánr dost vysoký a úzký a špatně se mi do něj vchází. Povolených 1420 znaků pokaždé přetáhnu a pak nastává škrtání a krácení a jsou z toho takoví trošku textoví invalidi. Takže na ten výsledek nejsem zrovna hrdý. Ale co se dá dělat, slíbil jsem to, tak to musím chvilku vydržet.

Přemluvil mě Tomáš Poláček, což je takový český Pan Interview. Obdivuju ho už od roku 2004, kdy jsem ho vezl autem do Nižboru za Tomášem Hanákem, s nímž nám vyfik jeden z prvních rozhovorů pro ČILICHILI. Seděli jsme tehdá pod dřevěnou lanovkou, kterou pan Hanák vlastnoručně udělal na zahradě pro svoje děti, a skvěle jsme si pokecali. Od té doby vím, že Tomáš Hanák je osobnost jako zvon a Tomáš Poláček novinář od boha. Takže když přešel do Reportéra a ozval se mi, nemohl jsem říct ne. Taky je pravda, že jsem už dlouho nepsal do papírového média a začalo mi to chybět.

Takže Reportér, přátelé.

4 komentáře

 1. filipika napsal:

  Jojo, Reportér vypadá tak zajímavě, že mi asi nezbyde nic jiného, než ho začít číst.

 2. Tom napsal:

  tady je článek v textové podobě, kdyby někdo chtěl: http://reportermagazin.cz/horkou-jehlou-2/

  web mají fakt pěkný

 3. Míla napsal:

  Martine
  díky za znovuobjevení Tomáše Poláčka – četla jsem ho moc ráda, tak už vím, kam se kluk ztratil. Reportéra si budu určitě kupovat, těším se i na Vaše vyšívání horkou jehlou :-))Vás mám přečteného celého a těším se na každý nový článek a fotografie z míst, kam se v životě nedostanu – moc Vám držím palce.

 4. alois honecker napsal:

  IMHO další zbytečnej časopis, prolistoval jsem si ho v obchodě a kdyby stál jako reflex nebo týden, tak bych si býval i první číslo koupil.
  Tipuju, že dýl jak rok nebo dva na trhu nevydrží. S podobným konceptem to kdysi zkusil Jan Kraus a mnoho dalších a všichni to zatím do dvou let museli zabalit. Náklad tištěných medií klesá, podívejte se, co Babiš provedl s mladou frontou, náklad Lidovek částečně roste jenom proto, že část čtenářů přestala číst MF.

Přidejte skřek