Pokud o stavbách víte tolik, co my – tedy velký sférický – rozhodně si musíte zjednat stavební dozor. Člověku to dá takový pocit sucha a bezpečí.

Náš stavitel pan Fojtík nám jako technický dozor investora (TDI) doporučoval projektanta ing. Balatu z Agroprojektu, který domek samozřejmě zná jako své boty. Ale i když máme s panem projektantem výborné zkušenosti, na dozor jsme přece jen chtěli spíš někoho z jiného gangu. Ono to nedělá dobrotu, když se stavitel s dozorem kamarádí už z dřívějška.

Známý produkční, na kterého je absolutní spoleh, nám doporučil firmu JTM Partners z Prahy 4. Jsou to tři mladí, sympatičtí, akční kluci, se kterými byla výborná domluva. Jako odměnu chtějí 13 500 Kč bez DPH na měsíc, přičemž spolupráce se dá kdykoli přerušit, zaparkovat a pak zase rozjet. Návštěvy na stavbě minimálně dvakrát týdně – v pravidelný kontrolní den a pak podle potřeby.

Nám se to začalo vyplácet hned ze začátku. protože TDI nám jednak vylepšil smlouvu se stavební firmou, jednak poptal další stavební firmy, díky čemuž jsme hnedle srazili rozpočet o nějakých 100 000 Kč. Tak snad to tak půjde i dál.

Aktualizace ze 7. 6. 2012
Náš stavitel pan Fojtík se JTM Partners neshodl – a byl z toho rozpor ještě před začátkem stavby. Dozor hodně trval na nošení reflexních vest a vůbec se vyžíval v bezpečnosti socialistické práce a papírování okolo. Určitě to bylo míněno v dobrém, ale podle pana Fojtíka to bylo přehnané. Nechtělo se mu platit pokuty za to, že jeho borci na sobě během návštěvy dozoru nemají oranžový overal. Hm, trošku jsme zapřemýšleli, ale pak jsme dali na pana Fojtíka a s původním dozorem jsme se rozloučili. I když si nadále myslím, že JTM Partners jsou profíci. Nový stavební dozor mi doporučila kolegyně Míša, je jím pan Jan Koláčný. Vypadá to dobře.

Aktualizace z 2. 7. 2012
Nový dozor – pan Koláčný – je fantastický chlapík. Svítící vesty neřeší, ale o to víc kontroluje kvalitu, má řešení pro každou zapeklitou situaci a vůbec se vyzná. Stojí podobně jako JTM Partners, ale garantuje nejméně 3-4 návštěvy týdně a je velmi pružný. Myslím, že nám ho seslalo samo nebe, reprezentované kolegyní Míšou.

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno