Celý můj Facebook je teď v jedné velké politické extázi. Lidi, zas tolik to nežerte. Je to míň důležitý, než to vypadá.

Dneska jsem si šel vyzvednout nový obraz od Jindřicha Hájka – sbírám totiž moderní české realisty a hyperrealisty. No a když mi nadšeně vykládal, že ještě přidá pár vrstev lazury a co to udělá se stíny, tak jsem si zase připomněl, že na politice zas tolik nezáleží.

Jindrich Hajek Manicka lolita

Přátelé, ať už to dnes dopadne jakkoli, politici vás šťastnými neudělají. Ani se nijak nepostarají o to, aby se vaší rodině dařilo dobře. To musíte udělat sami. Věřte mi. I česká ekonomika jede skoro politice navzdory, a přesně tak musí jet i ekonomika vaší rodiny. To nejlepší, co může z našich politiků vypadnout, je, aby nás moc nebuzerovali. Nic víc od nich nečekám.

Chcete být šťastní? Dělejte, co vás naplňuje. Já po nocích smolím knížku a doufám, že jednou pobaví a potěší pár lidí. Z toho budu šťastnej.

Chcete mít za co žít? Makejte a zlepšujte se, seberte odvahu na podnikání. Spořte. Já jsem si uvědomil, že kupuju už jen kousky polí, fondy, bitcoiny, zlaté mince ČNB a už zmíněné obrazy. Jednak mě to baví, jednak počítám, že za 20 nebo 50 let za to budou děti nebo vnuci rádi.

A to samé se vzděláním. Říkejte svým dětem, aby četly. Aby zkoušely programovat roboty. Aby šly do nějakého sportu naplno. Aby se dokázaly chytnout všude po světě.

Pak nebudete žádne politiky potřebovat. A to je to nejrozumnější, co můžeme my lidi ze střední Evropy dělat. Věřte mně a mojí maďarské ženě.

PS Jestli vás to zajímá, tak tahle lolitka od Jindřich Hájek má i starší a drsnější sestřičku. Vypadá takhle. Pan Hájek je borec – a česká malba jede jako blázen!

Jindřich Hájek Lolita

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno