Martin Jaroš

Martin Jaroš, foto Jiří Lízler

Bein manžel. Je mi 42 let, zrovna jako mé paní, ale rozdíl je v tom, že u sebe to můžu prozradit. Jsem buran z Benešova u Prahy a jsem na to hrdý.

Momentálně žijeme s rodinou v Kataru, což je takové vyhřívané pískoviště kousek vlevo od Dubaje. Dělám tam pro telefonního operátora jménem Ooredoo, který funguje v mnoha zemích – od Tuniska po Indonésii. Předtím jsme žili v Turecku a taky v Maďarsku. Jsme docela kočovníci a jsme za to rádi. Chceme v životě vidět kus světa, ať máme ve stáří u ohně na co vzpomínat.

Kromě Ooredoo jsem pracoval také pro T-Mobile, což bylo fajn, a ještě předtím pro Vodafone a pro Oskara, což byly úžasné roky. Operátoři jsou mi asi souzení! Úplně na začátku, ještě jako student, jsem psal v Hospodářských novinách, a to jsem měl taky moc rád.

Moje práce se pořád točí kolem psaní, komunikace a marketingu. Dělal jsem třeba časopis ČILICHILI, reklamy s falešnými soby, Chuckem Norrisem, Bolkem Polívkou nebo Lukášem Pavláskem a Vojtou Kotkem. Tady jsem vybral pár reklam, se kterými jsem byl v dané době spokojen.

Co mám rád? Svou rodinu (Bea, Timi, Martínek), knihy, stromy, auta a trošku toho focení. Sbírám obrazy moderních českých realistů a hyperrealistů. Taky mám rád Českou republiku a kvůli ženě i Maďarsko – rád bych, aby moje děti jednou byly hrdými Středoevropany, aby perfektně znaly historii toho našeho koutu světa a aby v sobě měly český humor a nadhled a k tomu maďarskou hrdost a sílu.

Furt něco smolím – kdysi jsem psal Vosu na jazyku, vydal jsem malou knížečku pod jménem Černý Petr, místy překládám a za dob nerozumného mládí jsem i programoval (Turbo Karel).

Kontakty


V kostce

Knihy
Silmarillion, Sto roků samoty, Muž bez vlastností

Tom nebo Jerry
Tom

Autoři
Jaroslav Hašek, Robert Musil, Márai Sándor

Film
Sedm statečných

Apple nebo PC
PC

Palivo
Benzín

Hudba
Johann Sebastian Bach, Tři sestry

USA nebo Rusko
USA

Kraj
Toskánsko

Kuchyně
Americká, italská, česká

Steak
Well done

Herci
Steve McQueen, Robert Redford, Jean Paul Belmondo

Karosérie
Kupé, pick-up

Dekáda
60s

Hra
Civilization II

Víno
Tokaji Aszú 5 puttonyos