Martin Jaroš

Jmenuju se Martin a narodil jsem se v roce 1976. Jsem tedy stejný ročník jako 5.25palcová disketa. Akorát tu disketu už dnes najdete jen v muzeích, což leccos naznačuje. No nic. Pocházím z Podblanicka, z vesničky jménem Kondrac, která se vyznačuje krásným románským kostelem z 12. století a ještě krásnějšími řízky v hospodě U Matoušků.

V dětství jsem pořád četl kodovky a snil o tom, že jednou budu pracovat v nějakém tropickém přístavu a nakládat na lodě čaj a kávu. Asi kvůli tomu mě osud zavál do světa – pracoval jsem už v Maďarsku, Turecku a teď v posledních letech žiju s rodinou v Kataru. Akorát s tím nakládáním kafe to tak úplně nevyšlo – místo přístavní krysy dělám krysu reklamní. Ale mám svou práci fakt rád a snažím se ji dělat na 200 procent. Tady je pár reklam, kterými jsem vás zřejmě v minulosti otravoval.

Co mám rád? Fotím, jezdím na kole, čtu, mám rád auta, zajímám se o současnou českou malbu, chci procestovat všechny země světa. Kdysi jsem psal Vosu na jazyku, vydal jsem malou knížečku pod jménem Černý Petr, místy překládám a za dob nerozumného mládí jsem i programoval (Turbo Karel).

Moje největší klika je rodina. Mám nejlepší manželku Beu a dvě fajn děti – Tímeu a Martina. Timi je už plnoletá a studuje v Americe. Manimu je 15 a žije s námi v Kataru. I když někdy horko těžko stíhám, celkově jsem šťastný. Kéž by to takhle chtělo zůstat napořád!

Kontakty
V kostce

Autoři
Robert Musil, Jaroslav Hašek, Márai Sándor, J. R. R. Tolkien

Tom nebo Jerry
Tom

Film
Sedm statečných

Apple nebo PC
PC

Palivo
Benzín, možná časem elektro

Hudba
Johann Sebastian Bach, Tři sestry

USA nebo Rusko
USA

Kraj
Toskánsko

Kuchyně
Italská, americká, česká

Jídlo
Steak
Těstoviny Alfredo
Svíčková
Ovesné vločky…

Sladké
Bábovka od babičky
Kefírová buchta
Nudle s mákem
Somlói galuska
Tiramisu
Banánový chleba
Ovesné vločky…

Herci
Steve McQueen
Jean Paul Belmondo

Karosérie
Kupé, pick-up

Dekáda
60s

Hra
Civilization II

Pití
Tokaji Aszú 5 puttonyos
Voda

Kolo
Specialized Shiv TT

Fotbal
ACS!