Martin Jaroš

Jmenuju se Martin a jsem stárnoucí světle béžový muž (* 1976). Pocházím z Podblanicka, z vesničky jménem Kondrac, která se vyznačuje krásným románským kostelem z 12. století a ještě krásnějšími řízky v hospodě U Matoušků.

V dětství jsem strašně četl kodovky a vůbec dobrodružné romány a snil jsem o tom, že jednou budu pracovat v nějakém tropickém přístavu a nakládat na lodě čaj a kávu. Asi kvůli tomu mě osud zavál do světa – pracoval jsem už v Maďarsku, Turecku a teď v posledních letech žiju s rodinou v Kataru. Akorát s tím nakládáním kafe to tak úplně nevyšlo – místo přístavní krysy dělám krysu reklamní. Ale co – mám svou práci fakt rád a snažím se ji dělat na 200 procent. Tady je pár reklam, kterými jsem vás zřejmě v minulosti otravoval.

Co mám rád? Fotím, jezdím na kole, čtu, mám rád auta, zajímám se o současnou českou malbu, chci procestovat všechny země světa. Kdysi jsem psal Vosu na jazyku, vydal jsem malou knížečku pod jménem Černý Petr, místy překládám a za dob nerozumného mládí jsem i programoval (Turbo Karel). V posledních letech píšu sloupky pro časopis Reportér a posty na Facebook.

Moje největší klika je rodina. Mám nejlepší manželku Beu a dvě fajn děti – Timi a Maniho. I když někdy horko těžko stíhám, celkově jsem šťastný. Kéž by to takhle chtělo zůstat napořád!

Kontakty
V kostce

Kniha
Muž bez vlastností

Tom nebo Jerry
Tom

Autoři
Jaroslav Hašek, Robert Musil, Márai Sándor

Film
Sedm statečných

Apple nebo PC
PC

Palivo
Benzín

Hudba
Johann Sebastian Bach, Tři sestry

USA nebo Rusko
USA

Kraj
Toskánsko

Kuchyně
Americká, italská, česká

Steak
Well done

Herci
Steve McQueen, Jean Paul Belmondo

Karosérie
Kupé, pick-up

Dekáda
60s

Hra
Civilization II

Víno
Tokaji Aszú 5 puttonyos

Kolo
Trek

Fotbal
ACS!