Martin Jaroš

Jmenuju se Martin a narodil jsem se v roce 1976 – v tom roce, kdy byla vynalezena 5.25″ disketa. Pokud jste nikdy neviděli 5.25″ disketu, tak vězte, že je to něco beznadějně zastaralého, muzeální záležitost, věc bez budoucnosti. No nic. Pocházím z Podblanicka, z vesničky jménem Kondrac, která se vyznačuje krásným románským kostelem z 12. století a ještě krásnějšími řízky v hospodě U Matoušků.

V dětství jsem strašně četl kodovky a snil o tom, že jednou budu pracovat v nějakém tropickém přístavu a nakládat na lodě čaj a kávu. Asi kvůli tomu mě osud zavál do světa – pracoval jsem už v Maďarsku, Turecku a teď v posledních letech žiju s rodinou v Kataru. Akorát s tím nakládáním kafe to tak úplně nevyšlo – místo přístavní krysy dělám krysu reklamní. Ale co – mám svou práci fakt rád a snažím se ji dělat na 200 procent. Tady je pár reklam, kterými jsem vás zřejmě v minulosti otravoval.

Co mám rád? Fotím, jezdím na kole, čtu, mám rád auta, zajímám se o současnou českou malbu, chci procestovat všechny země světa. Kdysi jsem psal Vosu na jazyku, vydal jsem malou knížečku pod jménem Černý Petr, místy překládám a za dob nerozumného mládí jsem i programoval (Turbo Karel). Psal jsem sloupky pro časopis Reportér, občas stále ještě píšu na Facebook.

Moje největší klika je rodina. Mám nejlepší manželku Beu a dvě fajn děti – Timi a Maniho. I když někdy horko těžko stíhám, celkově jsem šťastný. Kéž by to takhle chtělo zůstat napořád!

Kontakty
V kostce

Kniha
Muž bez vlastností

Tom nebo Jerry
Tom

Autoři
Robert Musil, Jaroslav Hašek, Márai Sándor

Film
Sedm statečných

Apple nebo PC
PC

Palivo
Benzín

Hudba
Johann Sebastian Bach, Tři sestry

USA nebo Rusko
USA

Kraj
Toskánsko

Kuchyně
Americká, italská, česká

Steak
Well done
Ovesné vločky…

Herci
Steve McQueen, Jean Paul Belmondo

Karosérie
Kupé, pick-up

Dekáda
60s

Hra
Civilization II

Víno
Tokaji Aszú 5 puttonyos

Kolo
Shiv

Fotbal
ACS!