Jak jsme stavěli dům

V letech 2012-2014 jsme stavěli domek v Praze 9 – Klánovicích. Domek jsem si navrhl sám v bezplatném programu Google Sketchup. Stavěli jsme s benešovskou firmou pana Fojtíka, což se ukázalo jako šťastná volba. O stavbě jsem vedl deník včetně všech nákladů a nezdarů – najdete ho na samostatném webu nasdomek.cz. Třeba vám bude užitečný! Jinak domek už stojí a slouží dobře, i když bych dnes samozřejmě pár věcí udělal jinak a lépe.

Vybrané články z Nasdomek.cz
Aktuální fotky
O stavbě
Jak vznikal projekt
Hotový projekt domu
Náklady na dům
Kolaudace a potřebné doklady
Poučení po stavbě

3 komentářů

  1. Držím palce a kloubouk i s čepicí dolů, že jsi šel s kůží na trh. Vždy jsem si myslel, že jsme národ fotbalových trenérů, ale od té doby, co jsem se taky troufale pustil do budování doupěte mám pocit, že všichni okolo jsou od řemesla. My jsme o pár měsíců pozadu, takže pro mě poučné čtení. Díky.

    • Štěpáne, dík, teď jsi mě fakt potěšil. Kurňa, ty mi budeš chybět, ale vážně! Jinak stavba nám určitě připraví řadu nepříjemných překvapení, už teď přicházejí první cenové nabídky a už je to tam, ale říkám si, že právě i záznam těchto zklamání bude pro jiné užitečný.

  2. Zdravím,

    za pozemek o rozloze 700m2 dát 3,5 mil je maso. Nicméně držím palec při stavbě ať narazíte na šikovný řemeslníky a kvalitní dozor. PS: výborný stránky vím z nich co děláte, kde bydlíte (budete), kolik máte dětí, kolik při rozpočtu na dům vyděláváte…. nestojí za zamyšlení? S pozdravem T

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno