O prapůvodních makromolekulách, které nejsou nic jiného než mistrovsky vyprojektované nanostroje
„Už nelze rozumně pochybovat o tom, že přímými potomky těchto sebe-replikujících robotů jsme my. .. vaše pra-pra-…babička byla robotem!“ (30)

Evoluce probíhá v nesnesitelně pomalém tempu
„Může to trvat tisíce generací, tisíce let, než se v této hře na schovávanou uskuteční jediný tah a protitah. … intencionální interpretace (těchto evolučních tahů) se snadno přehlédne nebo je odvrhnuta jako pouhý obraz či metafora. Toto upřednostňování našeho normálního tempa může být nazýváno šovinismem měřítka času.“ Podívejte se třeba na film se zrychleným růstem květiny. „Dívat se, jak květiny během několika vteřin vyrostou, vypučí a vykvetou, znamená být téměř neodolatelně vtahován do intencionálního postoje. Podívejte se, jak se tato rostlina dere nahoru, zápasí se svým soupeřem o lepší místo na slunci, na obranu vystrkuje své vlastní listy na světlo, vykrývá protiúdery, kryje se a uhýbá jako boxer! Tytéž struktury, promítané v různých rychlostech, mohou přítomnost nebo nepřítomnost mysli odhalit, nebo zakrýt – či se to tak alespoň zdá. (62)

Darwinovští tvorové – vývoj slepě upřednostní jeden fenotyp a pak jej zmnožuje

Skinnerovský tvor – slepě zkouší různé reakce, dokud není jedna „posilováním“ zvolena, příště už tento tvor volí tuto posílenou reakci

Popperovský tvor – má vnitřní vybírací prostředí, které prohlíží kandidáty na činy, už při prvním pokusu jedná rozumným způsobem (lépe než náhodně) – toto vylepšení projektu „dovoluje místo nás nechat umírat naše hypotézy. (86)

Základní moudrost v pokeru
„Kdo nikdy neblufuje, nikdy nevyhrává, kdo blufuje pořád, pořád prohrává. (118)

O psech a kočkách
„Domácí psi pocházejí ze společenských savců, po miliony let si zvykajících žít ve spolupracujících, vysoce interagujících skupinách, zatímco domácí kočky jsou potomky nespolečenských předků.“ (151)

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno