Jaro v Maďarsku je super. Přece jen je tu o kus tepleji a hlavně slunečněji než v Čechách, no a teď v dubnu už je to docela znát. O víkendu se celá Budapešť nahrne na naše nábřeží – bydlíme krok od Dunaje v nejzelenější části města – a všichni se tu začnou rekreovat o sto šest. Všechny bývalé csónakházy (domy, v nichž bývaly na zimu uloženy čluny) jsou zrekonstruované na hospůdky, které teď slavnostně otevřely. Každá má ohromnou terasu vybíhající až do vody a v každé jsou mraky Ištvánů a Ildikó, které se cpou pečenými hejky (hekk) a jinou čerstvou rybinou. Voní mi to prakticky až k počítači. Ještě víc oceňuju, že obyvatelstvo je natolik pokročilé, že ty ryby často zapíjí českým pivem – hlavně Plzní nebo Budvarem. Ale i Kozel se točí v jednom podniku cca 50 metrů od nás. To už je vážně parádní kombinace. I ten Dunaj se úplně změnil. Jezdí tu teď jiné, větší lodě – výletní parníky z Rakouska, ale i těžké kusy s ukrajinskými nebo moldavskými nápisy. To se mi líbí, je to skoro jako vloni na Bosporu.

My víkendy prožíráme ve fantastických cukrárnách (máme teď nového favorita, ale o tom příště) nebo jezdíme nahoru do Szentendre, což je něco jako maďarský Český Krumlov. Tady je zrovna Timi v takové venkovské idylce. Další fotky jsou zase na SmugMugu.

Timi v Szentendre

3 komentářů

 1. Letos v Čechách jarní teploty poněkud překročily průměr, takže minulý týden tu prý bylo tepleji než v Itálii. Teď se počasí trochu umírnilo, ale pořád mám pocit, že je spíš červen, než duben.

 2. Nazdárek Martine!

  Po pár letech čilého budování rodiny jsem se chtěl podívat jak Ti jde to slunce do skla. A prdlačky, ono neexistuje. Škoda ho, ovšem p casa taky dobrá, fotky jsou. Nuže první dojmy:

  Dítě jedna vypadá skvěle jako zamlada, dítě druhé povedlo se, jen co je pravda, to to letí, to to letí. U nás taky, u nás taky, rozhodně s věkem nezpomalujeme. :-)

  Turecko jsi koukám prosvištěl (pro Tebe hračka, mise – byť accomplished – bych tomu snad ani neříkal). Dobrý tip na výlet, kobercová nákupní příručka se bude hodit, co já vím …

  Maďarsko si Bea zaslouží a o hodných prokorporátních boys to neni. I kdyby bylo, stejně si ho zaslouží. Napadlo Tě to? Jasně že napadlo, nejsi přece pako, klobouk dolu.

  Hodně štěstí a zase třeba za rok či dva utrousím alespoň pozdrav! :-)

 3. Ty jo, to zavidim. Tou zminkou o vyspelosti Madaru, tj. piji ceske pivo, jsi mi vehnal slzy do oci. Me za chvili dokvasi aspon to domaci. Take ceske vlastne :) Jinak tady uz je kolem 50 C a venku na terasach se sedet neda. Pozdravuj rodinu!

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno