Dnes jenom narychlo pár fotek z práce – abyste viděli, jak ta moje robota taky vypadá.

Natáčíme nějaké firemní video a musíme tam mít pohledy na mrakodrapy. Takže stojím na helipadu – přistávací plošině na vršku jedné z nejvyšších věží ve West Bay. Jsou tu moc pěkná panoramata, ale taky pekelný vítr. Rád bych se nenápadně uklidil na nějakou pohovku o patro níž, ale jezdí sem jen nějaký superspeciální výtah a další odvoz je domluvený až za 45 minut. Takže chodím sem a tam a tvářím se důležitě.

West Bay rooftop tower Doha Qatar

U zábradlí s panem kameramanem a režisérem. Když jsme u toho, v Kataru máme stejné reklamní agentury jako v ČR – působí tu tlupy jako Leo Burnett nebo Saatchi. Víte, on je ten svět nakonec všude stejný. Jen kulisy se drobátko mění, ale ty po čase ani nevnímáte.

Martin Jaros Doha Qatar West Bay Helipad

Pohled shora. Ten úplně nejvyšší barák na obrázku, takovej ten hranatej, je hotel Kempinski. Dole má restauraci, jejíž specialitou je velbloudí burger. Vůbec nevím, proč vám to říkám, protože bych to nejed ani za zlatý prase. Ale někteří známí na to choděj. Mám dokonce slovenského kamaráda, který vaří velbloudí guláš – ale ten je zase moc dobrej.

Doha West Bay Qatar

Pohled shora, ale na druhou stranu. To velké ploché vpravo je Carrefour, kde jsme v prvním roce kupovávali chléb náš vezdejší. To velké ploché vlevo bude hlavní nádraží. Katar totiž zarputile staví metro. Bude hotové v roce 2019 a otevřou hned 100 stanic naráz. Dost tomu projektu fandím, protože by měl trošku zmírnit zdejší kruté zácpy.

West Bay Doha Qatar birds eye view helipad

Výškové záběry točíme dronem. Doba pokročila – ještě před dvěma roky jsme si museli pronajímat vrtulník, teď už špičkové kvality dosáhneme i z pořádného dronu. Jednak je to levnější, jednak se dostanete těsněji k budovám.

Drone filming start Qatar

Náš dron za letu. I na natáčení s dronem potřebujeme spoustu povolení a celou dobu s námi musí být chlapík z armády, který se kouká na obrazovku a říká: tohle ano, tohle ne. Nemůžeme zabírat žádné strategicky důležité budovy. Chápeme to – bezpečnost nadevše. Ostatně když vidím dronové záběry Prahy (třeba tohle úžasné video), tak si říkám, že bychom to taky měli nějak regulovat.

West Bay Doha drone filming

Obraz z dronu se nám živě přenáší na obrazovku -všimněte si luxusního pojízdného stojanu, který jsme si vyrobili na místě. Český sklon k improvizaci se holt nezapře.

Drone filming Qatar Doha West Bay

To je pro dnešek všechno – snad vám budu moct video za pár týdnů ukázat.

2 komentářů

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno