Dneska aspoň rychle nějakou fotku, ať ten web zase tolik neflákám.

Podívejte se, jak taky někdy vypadá moje práce. Zrovna jsme podepisovali nějakou smlouvu na ministerstvu zahraničních věcí, takže jsem výjimečně musel do plné polní s kravatou. Ale ministerstvo má opravdu pěknou atmosféru a kolem stolu je to samý velký šejk; tam ty obleky patří tak nějak samozřejmě.

Všimněte si typické výzdoby – květiny, portréty současného emíra a jeho otce, to všechno je Katar.

Katar ministerstvo práce

Kolega mi něco ukazuje a asi mě to rozesmálo. Víte, ať si každý říká co chce, ale já jsem opravdu rád, že tu můžu pracovat – a smát se – s lidmi tolika národností. Hodně jsem se tady naučil. Když se trošku snažíte a respektujete toho druhého, tak se nakonec domluvíte prakticky s každým.

Katar práce ministerstvo Martin Jaroš

Ale jinak to v poslední době nejsou samé úsměvy. Měli jsme ve škole jarní prázdniny, tak mě napadlo, že potěším ženu cestou do jejího rodného Rumunska a návštěvou rodičů. Při té příležitosti jsem to tam chtěl zase trošku projet a užít si jara v krásné Bukovině. Místo toho jsme ale všichni onemocněli nějakou virózou a za celý týden jsme v Rumunsku doslova nevylezli z domu. Ani ten uherák, na který jsem se předtím rok těšil, mi pořádně nechutnal. Někdy to holt takhle vyjde. Ale tenhle víkend jedu s dětmi na skok do ČR, tak si snad spravíme chuť. Timi bude dělat přijímačky na školu, tak jí držte palce.

9 komentářů

 1. Aniz bych chtel byt jakkoliv utocny nebo neco takoveho, ctu Vas jiz delsi dobu a po kazdem, takto optimistickem clanku o Kataru premyslim, jestli vam vadi nebo nevadi, ze Katar podporuje radikalni islam a islamisty, financuje je po svete i v Evrope a pomaha tim k radikalizaci Arabu v Evrope i ve svete.
  Nakolik Vam vadi ci nevadi, ze svoji praci pomahate prave i tomuhle, protoze Kataru pomahate uspet.
  Samozrejme neni potreba odpovidat, ale chtel jsem se na to zeptat jiz vickrat, tak jsem to dneska napsal…

 2. Najviac nadšených komentárov o ISIS pochádza z Kataru (47 percent), nasleduje Pakistan (35 percent), celkovo tretie je Belgicko, kde pozitívnych správ o Islamskom štáte v arabčine je 31 percent. Je to viac ako v Líbyi (24 percent), Ománe (25 percent), Jordánsku (19 percent), Saudskej Arábii (20 percent) a Iraku (20 percent). Tieto šokujúce údaje odhaľujú úspešnosť siete a jej ľahký nábor v prospech ISIS v Belgicku.

  V iných európskych krajinách po Belgicku nasleduje Británia (24 percent), Španielsko (21 percent), Francúzsko (20 percent).

  Vo Veľkej Británii prejavuje sympatie ku kalifátu jedna pätina moslimov. Viac britských moslimov sa dnes pripojí k ISIS ako k britskej armáde.

  http://www.konzervativnyvyber.sk/gatestone-institute-aka-hlboka-je-seda-zona-isis-v-europe/47720/

 3. Ahoj, lidi, podívejte se, já jsem si těch výše uvedených věcí dobře vědom. Ale není to moje země, já jim tu do politiky nedělám a i když mám vlastní názor, nechávám si ho pro sebe. Jsem tady hostem v cizím domě, a tak se chovám podle pravidel toho domu. Mimochodem si myslím, že přesně tak bychom to měli dělat i v Evropě – tedy pokud k nám někdo přichází a ťuká na dveře (a nerozráží je), tak by se jako host měl chovat podle našich pravidel, a pokud se mu to nelíbí, ať se jde kouknout jinam. O uprchlících si myslím svoje, protože o nich a o regionu něco vím, a není to zrovna ten názor, který razí v Praze sluníčka. Jednou o tom budu moci napsat víc.

  • Diky Martine, vim je to tezke a snad to za ty penize stoji. Tesim se na cesko-katarskou vosu na jazyku.

  • Dekuju za odpoved, v ramci politickych moznosti ferovou… Sam nevim, jestli bych pri stejne nabidce taky nevymekl a z nekterych veci neustoupil.
   Odpovedi si cenim…

   • Popravdě moc nechápu, co tady řešíte. Copak autor přijal místo v katarské vládě? Co s tím má on nebo jeho práce společného? Odmítáte stejně tak jezdit do Vatikánu?
    To, že Katar vyznává a podporuje nějaké pojetí islámu (salafismus), jehož někteří vyznavači to trochu přehnali s radikalizací, jestě neznamená, že Katar podporuje terorismus. Ostatně, spolu se Saudskou Arabií, zastávající stejnou, ne-li ještě tvrdší linii, jsou aktivními členy koalice proti IS.
    A to, že Katar podporuje výstavbu salafistických mešit v Evropě, sice může znepokojovat, na druhou stranu je třeb objektivně dodat, že je s tím spojen i nemalý přísun peněz do sociálně chválihodných projektů.

 4. Viděla a slyšela jsem Vás v dnešním Interview v čt a moc se mi zamlouvalo, co a jak jste říkal. Myslím, že bych dokázala volit politické hnutí, v němž se angažujete. Jen si o něm musím najít něco víc.
  Lenka

  P.S. Slovo skřek se mi dvakrát nelíbí (vlastně ani jednou), dovedu si představit výstižný pojem měkčího kalibru.

  • Také já i moje manželka jsme viděli a slyšeli Váš Interview z 12.08 na YouTubu a máme z něj podobný positivní dojem jako paní Lenka. Shlédl jsem i Vaše některá foto a videa a myslím si, že díky talentu a práci žijete dobře zabezpečený rodinný život. Jsou dnes velké možnosti když člověk chce a má na to. Tím nemyslím peníze, ty přichází pak. Myslím, že Vaše síla je v tom, že si na nic nehrajete. Držíme palce, aby Vám to vydrželo!

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno