Ve středu v 8.53 večer bylo v Istanbulu zemětřesení. Mělo sílu 4,8 stupně a epicentrum asi 200 km od města (což při rozměrech Istanbulu znamená skoro ve městě). Druhý den se mě všichni v práci ptali, jestli jsme ho cítili.

Kolegům na dvě sekundy poskočily sklenice, otevřely se skříně, jednomu, který bydlí v nejvyšších patrech domu, se posunula pohovka asi o 30 cm. Všichni Turci byli vyděšení, protože se tu už pár měsíců čeká velké zemětřesení a lidi mysleli, že tohle je začátek. Jak si domyslíte, v Istanbulu jsou zemětřesení docela často, protože se tu potkává evropská a asijská deska. V roce 1999 bylo velké zemětřesení v Izmitu, jen asi 100 km od Istanbulu. Mělo ráži 7,9 a zemřelo při něm 17 000 lidí.

A co my? Je to hanba, ale my jsme si zemětřesení nevšimli. Mysleli jsme, že u sousedů někdo třískl dveřma nebo že tam něco upadlo. To je vidět, jací jsme amatéři. A protože jsme neznali tu předpověď, tak jsme se ani nemohli pořádně zabát. Byl jsem z toho docela zklamanej. Doufám, že ještě nějaké v Istanbulu chytíme (rozumné velikosti), protože nic takového jsem nikdy nezažil.

1 komentář

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno