#24 Poslední dinosaurus

1
2804

Náš starý dobrý Ford Raptor má nástupce – a samozřejmě to zase musí být pickup! Seznamte se – Ram TRX, nejbláznivější a nejdivočejší tovární truck na planetě! Motor 6.2l V8 HEMI s turbem, 702 koní, speciální tlumiče Bilstein Blackhawk e2, z nuly na sto za 4.5 s. Zatím jsem ho projel jen kolem komína, ale je to láska na první kilometr! Na silnici komfortní, proti Raptoru tichý (což teda není zas až takový výkon), interiér o světelný rok dál, absurdní vnitřní prostor – ještě o palec širší než ve fordíku.

Auto jsem objednal přes Whatsapp v době nejhorší pandemie, počátkem května dorazily první kusy do Kataru, dnes nám ho na náklaďáku přivezli až domů. Nechal jsem už předem vystříkat spodek proti korozi a celé auto potáhnout průsvitným filmem na ochranu laku.

Název TRX se čte jako T-Rex… Ano, ten populární ještírek z Jurského parku. I ten název je narážka na Raptora, protože Tyrannosaurus Rex si ve filmu dával velociraptory ke svačině. Ram se toho opravdu nebojí – jasně říká, na jaké kupce míří a koho chce přetáhnout. A u mě to tedy zafungovalo.

Přestože má vůz své četné kvality, je třeba otevřeně říct, že krasavici z Hnutí Duha na něj asi nesbalíte. Není to úplně typ auta, které si dnešní doba žádá; je to dinosaurus, možná poslední svého druhu. Nejsem vůbec proti elektrickým autům, dovedu si představit, že moje příští kára bude do zásuvky. Ale jestli se mám rozloučit s klasickými benzínovými motory, tak ať je to na plný ceres! Ať se práší za kočárem! Těšte se na pořádnou recenzi a časem snad i video!

1 komentář

  1. Taky jsem využil toho, že to Evropská uhnije ještě nezatrhla a koupil rodině (ehm, no možná i trošku, trošinku taky pro sebe) Audi SQ7 s pořádným osmiválcem a bez elektronesmyslů.
    Oproti T-Rexovi je o dost slabší, ale taky jde to drobeček, takže dynamika i to zrychlení jsou podobné.
    Už ji máme skoro rok, takže jsme byli i dál než kolem komína, ale nadšení z pořádného kusu auta neopadlo
    Tak ať TRex dobře slouží a proháníte ho víc než ten nesmysl se šlapkama 🙂
    A za pár let, až bude v povinné výbavě elektroaut (jiná už neseženete) 20km kabelu, aby se dalo dobít, až někde mimo civilizaci dojde šťáva a reverzní dobíjení že Samsungu to neutáhne, si budete chrochtat.

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno