#28 Helipad

6
3058
Další krásná věc na mé práci – zavádí mě na různá praštěná místa. Tady jsme na vrcholu známého mrakodrapu jménem Tornado Tower. Na helipadu, kde normálně přistávají vrtulníky, jsme udělali malé fotbalové hřiště a natáčeli tam spot pro FIFA Arab Cup – mistrovství arabských zemí, které začne za pár dní. Sedím na trávě (je to tedy zelený koberec), čekám na západ slunce a pozoruju špičku vedlejší věže, která je známá jako Silver Bullet, Stříbrná kulka.

Když už jsme u toho, dám sem ještě pár fotek ze stejného natáčení. Byla to písnička o arabské jednotě, kterou jsme dělali s pěti arabskými hvězdami. Zpěvačka je z Iráku, pánové jsou z Kataru, Libanonu, Jordánska a Tuniska. Každý zpívá ve svém dialektu arabštiny a všechno se to slévá do opravdu pěkného poselství o míru.

Mimochodem, každý z těch zpěváků je velký profík, a na té práci to bylo znát. Třeba Aseel, tedy ta dáma uprostřed, má u svých songů běžně 300+ miliónů zhlédnutí na YouTube. To by v Evropě byla hvězda kontinentálního formátu. Ale ani vy, ani já jsme o ní předtím neslyšeli, její sláva se odehrává čistě v arabském světě. Pro mě je to výhoda – můžu s ní pracovat a mluvit úplně normálně, necítím žádný hvězdný ostych jako moji kolegové. Racionálně sice vím, že je hvězda, ale do srdce to zapsané nemám. Je to zvláštní pocit, ale určitě víte, co tím myslím. Ale zároveň musím říct, že na skutečné hvězdě jako Aseel ty kvality rychle poznáte, i když jste o ní předtím neměli ani potuchy. Opravdu jsem si to natáčení užil, jak s Aseel Hameem, tak s Omarem Al Abdallatem (JO), Faresem Karamem (LB), Nasserem Al Kubaisim (QA) a Hamzou Fadhlaoui (TN).

Pohled na hřiště na helipadu za noci. I ta světla jsme tam přitáhli my.

Naše práce znamená hodně sezení a hodně přenášení všelijakých beden, kamer a blbůstek. Furt jsme na hraně.

Když už jsem byl takhle na střeše, tak jsem vyfotil i budovu naší firmy. Tohle je naše Ooredoo za podvečerního světla. Zdaleka už to není nejvyšší věž ve čtvrti West Bay, ale pořád má tu nejkrásnější polohu.

Jo a jestli vás to zajímá, tady je hotové video. Zdaleka to není jen z té věže, natáčeli jsme pět dní a pět nocí na různých místech Kataru. Vám se ten klip asi moc líbit nebude, protože prostě máte jiný vkus. Ale já už jsem se naučil dělat věci tak, aby se to líbilo tady. Vím, že tahle reklama bude hit – za prvních 24 hodin očekávám milión zhlédnutí jako nic. Má to to správné poselství, melodika se arabským posluchačům líbí a navíc tam stále nenápadně posunujeme hranice možného – vůbec poprvé v Kataru jsme například zařadili taneční rutinu. To by ještě před pár lety bylo nemožné. Mladí lidé budou rádi… A já jsem za svou práci taky rád.

6 komentářů

  1. Pekne natocene, jen dotaz. Proc je v arabske pop music tak intenzivne slyset mistna lokalni foklorismus? To je jakoby Gottovy pisnicky znely jako by je zpivaly babky na Slovacku?

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno