Tady na blogu najdete většinou velký kulový, ale dneska to platí ještě víc než jindy. Udělal jsem pár 360º fotek populárních míst v Kataru – a vy si s nimi můžete sami pohrát a podívat se na situaci ze všech stran.

Jak na to? Fotky se nejlíp ovládají myší. Stiskněte tlačítko a rejděte do stran, jak se vám zlíbí. Můžete se točit jako holub na báni, ale můžete taky juknout nahoru na oblohu nebo dolů na dlažbu. Vpravo dole máte dvě tlačítka – plus a mínus – kterými můžete obraz přibližovat a oddalovat. Vyzkoušejte si třeba z obrázku udělat malou kulatou planetku s budovami kolem dokola – vypadá to pak jako něco z Malého prince.

Marína na umělém ostrově Perla

Pearl Marina #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Náměstíčko ve čtvrti Katara

Sun shades Katara #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Modrá mešita tamtéž

Blue Mosque Katara #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Holubí dům hned vedle

Katara Pidgeon Houses #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Amfiteátr

Katara Amphitheatre #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Nábřeží

Post from RICOH THETA. #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

A zase nábřeží

Post from RICOH THETA. #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Věže ve West Bay

City Center #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Všechny fotky jsem pořídil dneska kolem poledne, proto pořád to samé triko a stejný výraz umírající ryby, která mžourá přímo do slunce. Používám malou kamerku Ricoh Theta S, která má dva objektivy naproti sobě a dokáže zabrat kulový obraz. První dojmy z kamerky jsou docela dobré. Teda že by obrázky byly ostré jako žiletka, to nemůžu říct. Ale 360º je 360º, co víc by člověk chtěl. Práce s thetou je velmi pohodlná. Zapomeňte na nějaké sešívání panoramat z telefonu, tohle je mnohem lepší. Kamerku samozřejmě můžete držet v ruce, ale pak všem panoramatům dominuje vaše chlupatá pazoura, což umělecký dojem poněkud degraduje. Proto thetu držím na malé selfie-tyči, jejíž červenou špičku taky na každé fotce vidíte (samozřejmě při pohledu dolů). Ze všech bídných selfie tyčí, co jen Čína vyrábí, je ta moje určitě nejbídnější a nejvíc vachrlatá. Věřím, že až pořídím nějaký robustnější monopod, tak se obrazová kvalita trochu zlepší.

Kamerka zaznamenává i sférické video a světě div se, YouTube už ho umí přehrávat. Ale k tomu jsem se ještě nedostal. Doufám, že se v dalších dnech ve fotografování zlepším a ještě nějaké obrázky přidám.

7 komentářů

  1. No ono trochu škoda, že v Doha skoro nic není a je to např. proti Dubaji taková Prostřední Lhota. A bohužel, selfie-tyč zničila i poslední aspoň trošku tajmená místa (tedy teď není myšleno Doha) a většinou jsou používáná právě lidmi s malým či žádným citem pro dobrý snímek; a pak to a tak tedy i vypadá. Ale pro kamarády a rodinu věc dobrá, to jistě.

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno