Vrátili jsme se z 14denní cesty po Itálii. Týden jsme byli na hradě v Toskánsku, pak jsme přejeli do Říma a nakonec jsme strávili jeden den u moře. Ne že bychom byli takoví plážoví líhani, ale chtěli jsme Timi ukázat velkou vodu.

Koukněte se na celou galerii sem.

Nějak to všecko klaplo a nakonec z toho byla nejlepší dovolená, jakou jsme kdy měli. Zvlášť to Toskánsko! Léta jsme snili, že penzi strávíme v Provence, ale po téhle cestě jsme změnili názor – Toskánsko teď vede o pěkně velká prsa.

Počasí se nezkazilo ani na pět minut, byl přesně ten suchý hic, který nejvíc miluju. S bydlením jsme měli taky šťastnou ruku – v životě jsem nebyl v milejším prostředí než na Castello di Meleto. Teď už se tam budeme chtít pořád vracet. Krajina nádherná, lidi milí, památky úžasné, zmrzlina famózní, silničky s vynikajícím asfaltem – co víc by si člověk mohl přát?

Timi byla zlatá a výlet si hrozně užila. Největší problém celé cesty paradoxně představovaly malinké tříkolové náklaďáčky Piaggio. Timi z nich měla hrůzu, protože ona vůbec nemá ráda nedokonalé věci, rozčilí ji skvrnka na tričku, prasklinka ve dřevě. Pořád opakovala, že jedno kolečko chybí, že ho pán zapomněl vrátit (ona teda říkala nincs egy kereke, a bácsi elfelejtette visszatenni), takže jsme každé Piaggio museli obcházet velkým obloukem. Byli byste překvapený, kolik jich v Itálii je. Ostatně to taky uvidíte na fotkách. Na druhou stranu Timi fascinují skútry a motorky, takže ve městech jako Florencie nebo Řím měla pravé eldorádo. Bylo to prostě pěkný.

Malá ochutnávka fotek je tady

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno