Všichni jistě chápete, že jako ženatý muž se o problematiku dívek v Turecku vůbec nezajímám. (Tímto také zdravím svou drahou choť Beu, pokud snad náhodou tento skromný příspěvěk čte!) Coby zodpovědný pozorovatel musím ale podotknout, že v Istanbulu se vyskytuje překvapivé množství po čertech krásných dívek. A to přímo u nás v marketingu.

Už když jsem se seznamoval s novým týmem, všiml jsem si dvou tří slečen, které by mi (samozřejmě pokud bych byl nějaký svobodný hejsek!) vyrazily dech. Vysoké, elegantní, hrdé, s neuvěřitelně hlubokýma očima – říkal jsem si, že naše patro je po Pamukkale další místo, kde se příroda v Turecku vyřádila. Myslel jsem si, že je to výjimka, ale pak jsem se sešel s našimi agoškami a zjistil, že se tu podobná prémiová vizáž vyskytuje častěji.

Abych řek pravdu, zrovna tohle jsem od Turecka nečekal. Chlapi jsou tu docela udělaní, ale přece jen většinou o hlavu menší než já. A najednou mezi nima takové gazely.

No a pak jsme byli s Maiou (kamarádka a kolegyně z Oskara, která teď taky dělá v Istanbulu) na večeři, kde byli lidi z reklamek a vůbec taková společnost. Bavil jsem se s jednou takovou krasavicí a ona mezi řečí prohodila, že mluví turecky jinak než praví Istanbullus, protože její rodina přišla od Kavkazu. Konkrétně že je teda Abcházka, jestli mi to prý něco říká. A že takových lidí odjinud je tu hodně. Třeba šéfová jejich agošky je taky Abcházka a támhleta accountka zase Čerkeska.

No a hned jsem byl doma. Už jako malej jsem čet v historických románech, že Čerkesky byly proslulé svou krásou a že byly nejcennějšími akvizicemi sultánova harému. Je to tak známá věc, že dokonce i Wikipedia má článek o Circassian Beauties a jejich legendárním designu. Za sebe můžu řict, že na tom něco bude.

7 komentářů

 1. ahoj Martine, tak ti chci kapku asi pozde, ale prece, poprat hodne stesti a hlavne uspechu v te exotice.
  A tesime se tady v DM na uzasne reportaze, hlavne fotky. Ikdyz popravde my si radeji poctem o tech wild tatarech nez o kavkazskych krasavicich. G.

 2. Ahoj, Gabi a Dorot! Moc diky za prani a budu se snazit psat, abych vas nezklamal. Snad dojde i na ty Tatary, ale s tema holkama se prece jen zacina snadneji. Dorot, tebe by potesilo, jak tu leti brisni tance, je to doslova vsude a jednu tanecnici mame hned v prvni kampani.

 3. Martine, nepotesilo. Protoze ja preferuju egyptsky styl pred tureckym. Turecky je takovy lacinejsi se mi zda, uz moc evropsky :)
  Jinak musim podporit Gabi a chci tady taky cist neco o kavkazskych krasavicich, ale ne o tatarech ;)

 4. Dorot, tak jsem se ti nezavděčil. Nevěděl jsem ani, že jsou v tom rozdíly. Ale jsem rád, že je v Turecku aspoň něco lacinýho… :-)

 5. Martine, jeste je libanonsky, pesky, syrsky atd. Je to neco jako ty nase kroje – prakticky je to pro cizince uplne stejne – proste kroj. Ale modri vedi, ze ten je tesinsky, ten chodsky, tamten olomoucky a jiny treba bavorsky.

  A myslim, ze ses mi zavdecil. A co jsem slysela, tak v Turecku je lacine zlato ;)

 6. Znovu pripominam, ze Turecko je evropska zeme. Normalne maji vikend, takze volno v sobotu a v nedeli. A stejne jako u nas, i v Turecku jsou restaurace a supermarkety otevreny kazdy den.

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno