Kde jsou smajlíky?

Pryč. Pár lidí se ozvalo, že takový sajrajt se hodí leda na iDnes, ale s Vosou na jazyku neladí. Tihle lidé měli pravdu, proto jsem smajlíky zase odstranil. Beztak se mi hnusily, zvlášť ten, co přecházel do růžova. Díky za upozornění.

Co se to dělo se vzhledem Vosy?

V pátek 8. 5. jsem převedl Vosu na nový třísloupcový design. Ale nebyl to dobrý nápad! Špatný den pro Českou republiku (8:4), špatný i den i pro Vosu. Stránky se mi sice líbily, ale na co je čistá grafika, když se diskuse a články vykreslují tak pomalu a s potížemi? No na co? Proto jsem nový design nemilosrdně zavrhl a vrátil se ke starému, který jsem mírně vylepšil. Například je teď možné přidávat smajlíky do skřeků, abych uvedl alespoň jednu z těch monumentálních změn.

Kolik lidí čte Vosu na jazyku?

Jak tak sleduji ty výpadky serveru, tak asi dost… Ale vážně. Duben byl pro Vosu první úplný měsíc. Vosa během něj zaznamenala 14 316 unikátních návštěvníků, 43 395 návštěv podle metodiky TOPlistu a 350 383 zhlédnutých stránek. Už první dny května ale ukázaly, že na zvládnutí náporu je nutná silnější technologie. Brzy proto přenesu Vosu na kvalitní hosting u Spider.cz.

Menu v pravé části stránky mi zakrývá písmenka. Co s tím?

Několik laskavých čtenářů mě na tento problém upozornilo. V den vítězství nad fašismem se proto pokusím přejít na nový, trojsloupcový design. Ten přinese zase spoustu nových problémů, takže na ty staré spíš zapomenete… Aktualizováno – Vosa už by se měla zobrazovat bez problémů. Pokud přesto zahlédnete nějakou chybu nebo Elvise Presleyho, ohlašte mi to mailem.

Chtěl bych psát pro Vosu. Je to možné?

Absolutně. Stačí mrsknout ukázkový článek nebo třeba jen nástřel na tuhle adresu. Honoráře Vosa bohužel nevyplácí, zato je to equal opportunity employer. Takže jestli jste černá invalidní žena s lesbickými sklony, popřípadě absolvent pražské právnické fakulty, máte větší šance.

Jak dlouho může Vosa takhle vycházet?

Původně jsem to chtěl dělat, dokud Vosa nebude nejčtenější mezi blogy na Toplistu… Ale vzhledem k tomu, že dosažení tohoto cíle trvalo 10.1 dne, musel jsem původní záměr přehodnotit. Ještě mě to baví. Možná tady Vosa bude ještě týden, možná déle než vy – nezapomínejte, že spousta z vás má rakovinu tlustého střeva a ani o tom neví.

Jak to přijde, že se text z Vosy na jazyku objevil na Ženě-in?

Žádný podraz. Sami mi napsali pár dní po tom, co Vosa na jazyku začala vycházet. Solidni odvaha od ženského magazínu, co? Myslím, že jsou fakt dobří… :-) Vosa ovšem nemůže ztratit svou svobodu a nenechá se změnit. Bez ohledu na nabídky.

Proč máš tak hnusnou grafiku a proč nemáš megapidi písmenka jako všichni?

A proč mají webmasteři tváře uhrovaté jako pizza a proč jsou jejich holky hnusné? Jde mi o sdělení a na grafiku nemám čas. Vím, že je teď v módě piditext k nepřečtení, ale na tyhle módní trendy kašlu. Chci, aby se to snadno četlo, aby to mělo diskuse a aby to bylo pohodlné. Což je.

CSS, RSS, DHTML, XML?

Hubero kororo!

Nesouhlasím s tebou. Kam ti mám napsat?

Svět je plný hovad bez budoucnosti. Přesto klidně pište na tuhle adresu – lamparna@vrtiskovice.cz.

Proč nepíšeš o Iráku a o svém názoru na válku?

Protože o něm píšou všichni.

Proč tu nemáš ten skvělý obrázek, co jsem včera viděl na Kompostu a vůbec?

Protože se čerta starám o to, jak to dělají ostatní. Nekopíruji sem fotomontáže a další třeskutý humor z lidu, který koluje celým internetem a který se dřív nebo později objeví na půlce blogů. Dělám si věci po svém a to samé radím i vám.

Proč sem vůbec dáváš takové pitominy, jako je dnešní článek o autech / jazyku / zvířátkách?

Znáte to – komplexy v dětství, sestra alkoholička, 37 holek, které chtěly jen zůstat přáteli, neúspěchy ve škole, práce na mrazu, od loňského roku Pokémon… Prostě to nemohlo dopadnout jinak. Omlouvám se upřímně vám i vašim dětem, které za pár let kvůli mým článkům postřílí ve škole spolužáci, jak správně poznamenal v diskusi Bla.

84 skřeků ztraceno

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno