Uvažujte sami. Která část české populace nejčastěji létá do Thajska a pak o tom vypráví v pořadu Prásk, jakoby cancy o strašně pálivém jídle a orangutanech větších než Venus Williamsová i potřicáté někoho zajímaly? No ano, jsou to české celebrity! Riziková skupina pro SARS číslo jedna. Vosa na jazyku přináší zdrcující reportáž z těch hrozných dní, kdy epidemie v Jevanech propukla naplno.

První obětí zákeřné nemoci se stala nonkonformní diva, jejíž jméno léta terorizovalo všechny programátory a lidi znalé angličtiny. Báru Basikovou zastihla smrt na schodech, když vycházela z redakce magazínu Leo. Podle očitých svědků měla zpěvačka obličej zrůzněný bolestí a v ruce svírala obálku s 50 korunami, po jejichž původu se pátrá.

Když na zem žuchla Ilona Csáková, pocítili ten otřes až v Londýně a Elton John se přitom moc ošklivě zranil. Ne snad, že by Ilonka byla po poslední změně image tak těžká, chraň bůh! Britové byli zdrceni z úplně jiného důvodu. „Oh man,“ nechal se slyšet bubeník kapely Oasis, „W’ da h’ is go’ to w’ da f’ so’ ’ich do s’ w’ i ’ d’ ch’? ’ ’ ’ ’?“ Mediální zástupce zpěvačky Janis Sidovský přeložil poslední sadu apostrofů takto: „Skutečně bych moc rád zvěděl, kdo teď bude tvořit ty roztomilé písničky, jejichž anglické cover verze nás vytáhnou na první místa hitparád?“ Poté Janis odjel do Británie utěšit Eltona.

Petr Novotný odešel ze světa tak velkolepě, jak žil. Vmetl nemoci do tváře jeden ze svých legendárních vtipů (údajně to bylo slavné „a teď už ani muk, přijde Petr Muk!“) a pak se svalil do šáreckého údolí. Vzniklé panorama tak dojalo Mosteckou uhelnou společnost, že od dodělávajícího mistra šoubyznysu odkoupila jeho černobílé sako a začala jím na noc zakrývat korečková rypadla řady KR 13.

Monika Absolonová umřela schválně, aby se o ní říkalo, že je také celebrita. Když se k ní přidala ještě Leona Machálková a několik rosniček, začaly v Čechách vymírat celé profese. Nejdřív svou kliniku zavřel dr. Měšťák a pak to zabalili lidé, kteří se živí vyklepáváním ohnutých nárazníků u velkých offroadů.

Leoše Mareše skolila smrt uprostřed největšího rozmachu tvůrčích sil – jako když sestřelíte orla v letu nebo shodíte dekl od kanálu na běžícího potkana. Leoš právě stál u kopírky Xerox a dokončoval vlastní kuchařku, která měla zacelit nepochopitelnou díru na českém trhu. Považte sami – člověk, který už dvakrát vystoupil v hlavním sledovacím čase na TV Nova, a pořád ještě neměl svou knihu receptů! A o to nás připravil SARS! Já to nechápu a počítám, že vy taky ne.

Helena Vondráčková nemůže zemřít na SARS, protože podruhé by ji už nikdo neexhumoval

410 skřeků ztraceno

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno