Na tomto místě měl být původně ohlášený chat se Sauronem Velikým. Když si ale někdejší Pán Barad-dúr přečetl první emailovou otázku („Máte stavební spoření s liškou?!“), upadl v zoufalství a vyžádal si delší dobu na rozmyšlenou. Uprázdněný prostor věnuje Vosa na jazyku aktuální události, která hýbe celým českým národem a která nemůže zůstat bez komentáře – první české válce se Slovenskem, která začíná dnes v 19.00!

Celá Česká republika i Slovensko jsou jakoby elektrizované nadcházející hokejovou bitvou – samozřejmě vyjma některých osad na východním Slovensku, které nejsou elektrizované vůbec.

Veřejnost se rozdělila na dva nepřátelské tábory, přičemž Slováci získali první důležité body přímo v českém týlu. Pražská VŠE a 1. lékařská fakulta UK se postavily jako jeden muž na stranu Slovenska. „Mali sme tu iba dvoch studentov, ktorí prejavili iný názor,“ znělo oficiální komuniké studentského senátu UK. „Ich rodinám bysme chteli vzkázať, že se aj tak neučili velmi dobre a že len zbytočně zabierali miesta na kolejích ambicióznejšim žákom z Prešovska a Oravy.“

Brzy se pod prapor Zsigmonda Pálffyho přidaly i další Slováky ovládané profese v Praze – key account manažeři farmaceutických firem, programátoři a lídři ukrajinských kopáčských týmů. V tu chvíli Češi pochopili, že ve válce o veřejné mínění začínají prohrávat.

Za spojence nakonec Češi získali jen Maďary žijící v republice. „A Felvidék ellen – mindig készen állunk,“ tak konkrétně se vyjádřil Kerekes László, šéfredaktor Knédli, nejčtenějšího listu maďarských studentů v Praze. Maďaři prý podpoří jakoukoli akci proti Horním Uhrám pod podmínkou, že Češi zvýší nákup prémiového salámu Pick a stáhnou z televize staré estrády s Jiřím Wimmerem, který dělal nemístné poznámky vůči libozvučnému maďarskému jazyku. Veskrze skromné a rozumné požadavky své menšiny stvrdil Kerekes jadrným „Bassza meg a kolbász!“

Takovou provokaci samozřejmě nemohla slovenská strana přejít bez povšimnutí. „J*m t*ch p*ch C*v a M*v do r*i. Uz pocas tej p* f* nas j*! Hoci * * * * * * * *, napokon * * * * *! * * * *!,“ nechal se slyšet známý hokejový diplomat a intelektuální obelisk NHL Peter Šťastný.

V houstnoucí atmosféře blížícího se konfliktu se obě strany utkaly v diskusích na hokej.idnes.cz. I zde zatím kralují naši východní sousedé se svou typickou slovenskou skromností a smyslem pro sebereflexi. „Prečo sme najlepší? Demitra je bôh, Pálffy je bôh, Stümpel a Zednik sú bohovia. Celý vesmír pozera na Slovensko, ktoré hrá najkrajší a najlepší hokej. Okrem toho vyrábame také dobré autá ako touareg nebo bora a Česi sú kokoti.“

Češi naproti přistoupili k válce s tradičním českým pocitem, že jeden každý z nich by dokázal sestavit lepší manšaft než Sláva Lener. Do diskusí se příliš neženou, protože tuší, že tentokrát by Slováci opravdu mohli vyhrát. Nikdo z Čechů to ale nahlas nepřiznává a já také ne; jestli vyhrajeme, tak tuhle větu z článku vymažu a nikdo z vás ji zpětně nedohledá.

Česko-slovenská válka samozřejmě bude mít nedozírné ekonomické dopady. Hlavně pro Vladimíra Železného, kterému se obratnou právní kličkou podařilo vsadit na výhru Čechů celý penzijní systém sousedního Polska. Samozřejmě přitom nebyl porušen žádný zákon a celá akce nemůže mít pro ČR žádný dopad kromě menší arbitráže, jakých jsou dnes desítky. Sázková kancelář Fortuna se žádné ztráty bát nemusí, protože celkem 31 bratislavských podnikatelů přišlo nezávisle na sobě vsadit celý Slovenský plynárenský priemysel, o kterém tvrdili, že jsou jeho jedinými vlastníky. Fortuna odhaduje, že v případě prohry Slovenska vytvoří vybuchující automobily v Bratislavě takový kráter, že vedle něj bude i slavný Barringer v Arizoně vypadat jako pouhý cucflek. Což samozřejmě prudce zvýší turistický ruch v oblasti.

všichni bychom byli klidnější, kdyby v české obraně hrál i Kubula a Kuba Kubikula

152 skřeků ztraceno

2 komentářů

  1. Hmm, tak nevím. Těch prvních pár článků bylo super, pak to šlo dolů a tohle už je fakt sračka. Ty další číst nebudu, na to je můj (a myslím že v podstatě číkoliv) život příliš krátkej.

  2. me to teda znova dost pobavilo když jsem to po 10 letech ted znova čet… nevím jestli se poměry za tech 10 let změnily, ale tehdy kromě toho ze to bylo vtipn, to bylo az odzbrojujicne aktualni

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno