Instagram: Canon EF 600 f4.0 L II

Kdo mě znáte, víte, že jsem vždycky rád fotil. Ještě před lety se mi houfně nabízely mladé ženy, jestli bych jim neudělal akt. Teda houfně – stalo se to přesně dvakrát. Bohužel jsem se s tím tehdy pochlubil i své drahé manželce, která – jak se ukázalo – nemá vůbec pro výtvarno pochopení. Od té doby smím fotit prakticky jen duny a všelijaké terénní zlomy. Minulý měsíc jsem dostal povolení i na ptáky a přírodu vůbec (stále bez samiček rodu Homo), a tak jsem si na tu divočinu pořídil pořádné kladivo!

Tohle, přátelé, je Canon EF 600 f4.0 L II, druhé nejdelší sklo, co se dá běžně koupit (existuje i osmistovka, ale to už je zase někde jinde). Chci se s ním pomalu učit fotit ptáky a dá-li pámbu, tak i zvířata.

Canon EF 600 L II

Objektiv jsem si nechal poslat z Ameriky, protože ho v Kataru samozřejmě neměli skladem. Vždycky nakupuju ve svém oblíbeném obchodě BH Photo Video, který patří newyorské židovské rodině a pro nás fotografy je něco jako Mekka. Tedy Jeruzalém. Dokonce i jejich e-shop dodržuje židovská přikázání, takže během šábesu (mezi pátkem sobotou) nemůžete odeslat objednávku. Paráda. Ale do Kataru zasílají bez problému.

Mimochodem, klukovi jsem už před časem slíbil, že mi na příštím výletě bude moct nosit foťák. Když dnes objektiv přišel, kluk odmítá. Ti mladí dneska, to je opravdu generace sněhových vloček…

Přidejte skřek