Dneska jenom taková blbost, ale typická. Asi sto metrů od našeho domu je tahle škola. Je to arabská střední škola pro chlapce – státní školy jsou tu totiž zásadně segregované. Jen v těch našich mezinárodních, kterých je ovšem malé procento, se obě pohlaví míchaj.

O segregaci teď ale psát nechci. Zaujalo mě, že před touhle školou pořád parkuje fůra aut. Teda pořád – jen ve všedních dnech a v době výuky. Učitelé to nejsou, ti mají parkování uvnitř.

To je ta škola

Qatar school for boys Gharaffa

Jednou jsem se vracel domů dřív, když končilo vyučování. A co nevidím? Všechny ty land cruisery patří žákům. 16-18letí kluci normálně vyjdou ze školy, sednou do svých bílých aut a v klidu odfrčej domů. Řízení je tady samozřejmě legální až od 18, ne od 16 jako v Americe. Kolegové mi pak v práci vysvětlili, že u mladých Katařanů se to tak nebere. Nejdřív jezdí s rodinným řidičem – tzn. řidič, obvykle Ind, sedí na sedadle spolujezdce a dává pozor, jak mladý pán řídí. A tak od těch 16 nahoru už to prostě normálně risknou i bez řidiče. Všichni jsou tu v naprostém klidu, včetně policie. Jo, i takhle to tu chodí.

5 komentářů

  1. Tak to tam tak nějak neplatí zákony ? Jak se v tom vyznat ? Něco se tak nebere a něco naopak ano? A jak je to s izraelským razítkem v pase , to se tak nebere, nebo to vadí?

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno