Všichni furt nadáváme, jak je Brusel neschopný a byrokratický moloch.

A podívejte se, nakonec je ten Brusel nějak záhadně akčnější a rychlejší než naše úřady. Když se řešilo Hnízdo, tak to OLAF prolít, vydal zprávu, řekl, že v žádosti se lhalo, doporučil vrácení peněz, my jsme peníze vrátili, z jejich strany hotovo. U nás se to myslím potáhne do konce dnů a těsně před zánikem vesmíru se zjistí, že se dokumenty ztratily a že už se to nedá vyšetřit. Teď zase další dotace. Dostali podnět (letos v srpnu), prostudovali to a včera doporučili típnutí dotací (dokonce možná všech pro Českou republiku), dokud mistr Babiš věc nenapraví. A je naprosto reálné, že ty dotace típnou. A kvůli téhle hrozbě se teď najednou začnou u nás dít věci a premiér bude lítat sem a tam.

Když má být výslech, tak všichni dostanou akutní lepru

Vyplývá mi z toho několik věcí. Jednak mi vadí, že to u nás taky nešlape takhle rychle. Když se u nás něco vyšetřuje, tak si to p. Faltýnek a další kluci uměj ošéfovat. To je znalecký posudek sem, znalecký posudek tam, když má být výslech, tak všichni dostanou akutní lepru – a takhle my to jedem roky. V EU nějak tahle zdržovací taktika nefunguje – tam klepnou přes prsty a sprav to, nebo další peníze nedostaneš.

A druhá věc – řeknu vám úplně přesně, co by se stalo, kdybychom v EU nebyli. Naši zemi by si rychle rozdělili a postupně sežrali takoví oligarchové jako p. Babiš, podobně jako na Ukrajině nebo třeba v Rusku. Protože my evidentně nedokážeme tahle velká zvířata ukočírovat. Bez pomoci zvenčí bychom je prostě přes ty prsty neklepli nikdy. Vidíte to? Pro mě je už existence těchto oligarchů důvodem, proč musíme v EU zůstat, i když proti ní jinak mám spoustu výhrad.

A třetí věc. Můj sen je, abychom v EU jednou stáli jako země s rovnou páteří a hráli první housle. Nebyli občani druhé kategorie, jak se někdy cítíme. Chci, abychom byli jako Dánsko či Rakousko. Věřím, že máme na to, abychom v EU jednou patřili ke špičce, a to jak hospodářsky, tak i svou rozumnou a pokojnou politikou. Ale jak vidíte, dokud se bude řešit, jak náš premiér podvádí, tak se logicky zemí první kategorie stát nemůžeme. V EU jde hodně o soft power, měkkou sílu, a tu premiéři vyšetřovaní pro podvod prostě nemají. Děkujeme, pane Babiši.

Původní odkaz na Fb. 4.1k lajků, 717+ sdílení.

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno