Hele, lidi na mém Facebooku, mám vás děsně rád, jste inteligentní a myslíte to dobře, v zimě dáváte sýkorkám tukové koule, prostě zlatíčka, ale jednu věc vám musím říct, s tím Čapím hnízdem už mě neskutečně žerete.

Opravdu v tom Česku řešíte samý kokotiny a ještě je řešíte blbě, což je právě ten důvod (a ne třeba Zeman), proč jsme furt spíš Východ než Západ. A sorry, už vám to musím napsat!

1. Že Babiš asi má svoje levárničky, to nerozporuju, naopak to snad bylo vždycky jasné každému, kdo není úplné ťululum. Proboha, ten chlap je druhej nejbohatší člověk v republice a podniká v oboru, kterej je na dotacích EU ŽIVOTNĚ závislej – opravdu si někdo na sekundu myslel, že zrovna on jedinej nečerpá a že tam nemá nějaký udělátka ošéfovaný přes právníky? Šmarjápanno, to snad věděli všichni i před 3 roky, Čapí hnízdo měl bejt úkol pro naše slavný investigativce tak na první dva tejdny jeho vlády, na tý kauze mě žere maximálně to, že se řeší AŽ TEĎ.

2. Ale víc než celý Čapí hnízdo mě vytáčí, že všichni řešej tuhle kauzu a JENOM tuhle kauzu. No vážně, nejlepší mozky českýho Facebooku už dva tejdny jedou akorát tuhle zčápenou farmu, s čestnou výjimkou mého oblíbeného umělce Jana Gemrota, který jede ayahuasku, ale i ten ať se radši mrkne, jestli mu ji nepěstují nějaké Vodňanské liány nebo tak něco. Co to znamená? Pro mě naprosto tragické zjištění, že česká politika je pořád o kauzách a pořád ještě ne o ideách a vizích. Naše historie za posledních 25 let je řetězec památných kauz a demisí vlád a ne řetezěc velkých reforem a hospodářských skoků. Což z nás přesně dělá tu Ukrajinu. Politika u nás je jako Doom, vběhnete tam se 100% zdravím, pak už se do vás akorát trefujou kauzy, každá vám ubere 5 % a když vám konečně kauzometr klesne na nulu, tak diskreditován končíte a do arény nastupuje nová figura. Akorát Kalousek je výjimka, ten vždycky najde nějakej power up a končí každej level na 100 procentech. Počítaj se jedině kauzy, na nic jinýho národ nemá kapacitu, nic jinýho neřeší. Dokonce i teď nějaká iniciativa s nóbl jménem Vraťte nám stát pošle Babišovi otevřený dopis a jediné, co je zajímá, je vysvětlit 22 otázek na jeho byznys. Chlap už vládne tři roky, já bych mu chtěl vystavit účet za sto důležitějších věcí, ale my ne, my řešíme 22 pitomých kauziček. Ale já vám říkám, mě ty kauzy žerou na celým Babišovi asi nejmíň; kdyby dělal pořádně svou práci, tak bych mu odpustil, i kdyby z dotací předělal celý Třeboňsko na kráter Ngorongoro a kdyby z Mácháče udělal Jezero hrochů, ale ne, on tu svoji práci dobře nedělá, a to mě žere nekonečně.

3. Že jste to vy, tak vám vypíšu, co je podle mě Babišova a Sobotkova práce, teda co by měla být. Sorry, je to dlouhý, ale je to pro mě sakra důležitý, myslím na to furt, jsem vlastenec a chci jedině to, aby naše země byla bohatá a moderní. K tomu podle mě vede 7 kroků.

PŘIKÁZÁNÍ 1. – Infrastruktura. Stavět dálnice, stavět dálnice, stavět dálnice – a když už budeme ze stavění dálnic unavený, tak just postavit další dálnice a k tomu ještě superrychlý vlaky. V tomhle zaostáváme naprosto KRIMINÁLNÍM způsobem a amen, pravím vám, kvůli tomu budeme za dvacet let čučet na záda zemím, které jsme dříve školili. Víte, kolik dálnic jsme otevřeli za poslední sedmileté období slavných bruselských dotací? 36 km. Slovy třicet šest, což je pro vaši představu vzdálenost z Průhonic do Řitky, tedy z jedné přípražské prdele do druhé. A víte, kolik jich za stejnou dobu postavilo Slovensko, náš druhdy chudší bratr? 150. A Polsko, tipněte si, kolik jich postavilo Polsko. No ano, 2000 km, slovy dva tisíce. Ano, já vím, Polsko je větší než my, přesně 3,9krát větší, můžete si to sami zderivovat, 2000/3,9= 512, což je bohužel trošku víc než 36. A to nemluvím o tom, že Polsko už má vysokorychlostní železnice a staví další, Slovensko podepsalo dohodu o Hyperloopu, o Hyperloopu proboha, chápete to, oni ten Západ ani nebudou sto let dohánět jako my, oni ho rovnou předhoněj – to je tak chytrý, já jim tu vládu fakt závidím, osobně bych chtěl vědět, jestli je tam mezi těma našima chovancema aspoň jeden, co vůbec zná slovo Hyperloop… Pro srovnání, naše ministerstvo dopravy teď zpracovalo strategický výhled na rychlé vlaky na rok 2050, 2050, víte, to třeba já už budu mrtvej, to už ani není vtipný, to je zločin. A tohle já chci od Babiše a od toho jeho Ťoka a od naší slavné internetové komunity, tohle je téma, který je pro ČR opravdu relevantní, ale nějak o tom nevidím diskuse na Facebooku, všichni se raději rozohňují nad desetihektarovou farmou… A v tom, přátelé, je neštěstí ČR, ta kocourskovská neschopnost zaostřit na to důležitý… Věřte mi, já jsem viděl kus týhle planety, garantuju vám, že neexistuje ani jedna bohatá země, která by neměla super infrastrukturu, a naopak, není ani jedna země se super infrastrukturou, která by nebyla bohatá, tak si z toho udělejte vlastní závěr. V mém hodnocení ČR za 5.

PŘIKÁZÁNÍ 2. Školství. Brutálně zvýšit platy učitelům – myslím tak trojnásobně a nedělám si prdel, nalejt do školství prachy, jít tvrdě za tím, aby naše školství bylo světovou elitou. Berte to ode mě, moje dětí chodí a moje žena učí na škole, kde jsou žáci 60 národností, vidíme 60 vzdělávacích systémů a můžu vám garantovat, úspěšná země = inteligentní vzdělávací systém, ty rozdíly jsou šílený. U nás dobří, ale zdrchaní učitelé, ředitelé bez kompetencí a bez koulí, učebnice psané troglodyty, kteří by dokázali udělat nudu i z Pána prstenů, všelijaké ty pseudoškoly cestovního ruchu, každoročně se snižující standardy pro matematiku a exaktní vědy – jestli by vám NĚCO mělo nahánět strach, tak to nejsou nějaké výroky zpiťara Zemana, ale trajektorie českého školství. Garantuju vám, že nic neovlivní naši budoucnost za 15+ let víc než školství, a kdybych byl Babiš nebo Sobotka, tak trávím na školství 40 % svého času. Mimochodem, Polsko udělalo před 15 lety velkou školní reformu, nyní jsou v PISA testech kolem 10. místa (my tak 26.), opět se můžeme spolu vsadit, která země bude mít v budoucnu větší švung. A tohle já chci od Babiše a od Valachový, ale oni jedou jen tu inkluzi, což je asi tak sedmej největší problém našeho školství, mimochodem já inkluzi beru a jsem pro, ale musela by být podpořená penězi a asistenty. Jak to udělala Valachová, tak nám to jen dále zhorší výsledky PISA testů. Zde Babiš a jeho banda za 3, trendově za 4.

A teď už jen stručně, mohl bych tu psát do alelujá, ale už asi vidíte tu pointu.

PŘIKÁZÁNÍ 3. Podnikání. Totálně, ale totálně zjednodušit podnikání. Založení firmy do půl hodiny přes web. Byrokracie nula. Žádné klacky pod nohy ženské, která chce prodávat marmelády ze vrat svého statku. Zaplatit daně musí být taková brnkačka, že to zvládne každý sám za půl hoďky. Zde jde Babiš přesně opačným směrem, džungle je stále nepřehlednější. Hodnocení vlády za 5.

PŘIKÁZÁNÍ 4. Romové. Přiznat si romský problém, protože ano, je to problém a strašná koule na noze naší republiky. A když se obě skupiny budou akorát obviňovat, kdo za to může, tak se nikam nedostaneme. Není žádné zázračné řešení, ale 20-50 let tvrdé a frustrující práce. Romy (a gadže) vytáhne ze svrabu jedno jediné slovo: VZDĚLÁNÍ. Žádné pitomé pochody, rozhodně žádné debilní násilí, žádné ublížené mekty a la Romea.cz o historické vině bílé majority, tyhle věcí nepomůžou NIJAK. Pomůže jen donutit (ano, tvrdé slovo, například přes dávky) Romy, aby dali děti do dobrých škol a vážně je tam držet. Až bude hodně SŠ a VŠ Romů, až bude hodně úspěšných, tak se komunita začne zvedat, ale jestli to nepodpoříme, tak máme sakra brzo sakra velkej problém a je to škoda pro oba břehy. Hodnocení vlády – díky inkluzi dávám body za snahu, 2.

PŘIKÁZÁNÍ 5. Exekutoři. Zničit exekutorskou mafii, radikálně snížit náklady vymáhání, exekutoři státními úředníky jako v Německu (ostatně všimněte si, že cokoli v legislativě uděláme významně jinak než Německo, vždycky to skončí fiaskem. Ale my si nedáme pokoj.) Sundat tu deku, která leží na velké části našich spoluobčanů a totálně jim ničí životy, což nakonec stejně zaplatíme všichni. Hodnocení vlády: opatrná 3.

PŘIKÁZÁNÍ 6. Import a export české myšlenky. Zjednodušit víza a ochotně sem pouštět dobře vybrané cizince – nejlépe Ukrajince, ale i další, kteří budou mít hlad po práci, naučí se česky a kulturně zapadnou. Vědce a ajťáky vyvažovat zlatem. K tomu kulturní diplomacie. Podporovat studium bohemistiky na zahraničních univerzitách, zvát sem cizí studenty všech oborů, snažit se, aby po světě bylo co nejvíc Mirečků, co mají na Česko ty nejlepší vzpomínky. Hodnocení vlády: nulový pokrok, vydávání českých víz na Ukrajině je v rukou mafie a vědí to všichni, za 5.

PŘIKÁZÁNÍ 7. Babiš. Zcela změnit zločinný systém využívání evropských dotací, z nichž se u nás staví rozhledny v rovinách a cyklostezky odnikud nikam. Hodnocení: 4.

Tak, tohle jsou věci, který by opravdu změnily život nás Čechů k lepšímu a udělaly by z nás moderní a bohatou zemi, což je to jediný, o čem sním, ale my ne, my radši řešíme pěnu dní a nic než pěnu dní. Tak si ty farmy užijme.

Původní odkaz na Facebooku. 5k lajků, 2.5k sdílení. Tento status zmínil p. Babiš hned první den v poslanecké sněmovně.

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno