Turci utoci
Že jsou Turci náruživí rybáři, toho jsem si všiml už minulý týden. Ale že se tento občan uprostřed Istanbulu (a uprostřed zimy) vrhne do vody s harpunou, to jsem věru nečekal. Zkusil jsem to vyfotit a výsledek mě docela potěšil: v černobílé to vypadá jako scénka ze staré bondovky. A ještě jedna fotka s rybkou mi udělala radost.

Turek s harpunou
Rázný nástup. Z borcovy figury je patrné, že nikdy nezůstává dlouho bez úlovku.

Turecky obcan s harpunou
Turecký občan splývá.

Turecti rybari
Docela berou.

Zatisi se smrti
Zatiší se smrtí. Tahle fotka se mi nějak líbí.

Všechny fotky jsem pořídil na dnešní projížďce pobřežními čtvrtěmi Bebek, Ortaköy, Yeniköy a Sariyer, kde hledám bydlení. Výjimečně bylo dneska zataženo, což fotkám jenom pomohlo. Jinak je tu příjemně, teploty kolem 11-12 stupňů a skoro furt sluníčko.

Všechny ty čtvrti se mi opravdu líbily a doufám, že tam něco splaším. Bydlení je tu myslím docela drahé – teda na to, že jsme tady ve druhém světě, možná dvouapůltém. Pěkný byt se třemi ložnicemi vyjde tak na 3-4 tisíce lir měsíčně (krát 15 korun), na hezkém místě u moře samozřejmě mnohem víc. Nám bydlení hradí firma, ale místním ty ceny rozhodně nezávidím. Moji kolegové-cizinci bydlí často v uzavřených vilových komunitách, kde je vjezd na kartu a kde vždy několik domů sdílí bazén, kurty, hřiště a tak. Jedna z nich je třeba Kemer Country, kterou mi doporučuje můj šéf, jenž tam také bydlí. No, nevím. Tyhle expatské vesnice mi přijdou až moc umělé a klidné. Mám strach, že by se tam Bea s Timi celý den nudily. To už bychom radši do městské čtvrti jako Bebek, kde jsou kavárny, supermarkety, obchůdky a všechno – i když by to znamenalo, že tam budeme mít jenom byt. No, uvidíme, co mi doporučí miláčkové z agentury.

6 komentářů

  1. On má asi tak 10 kilo závaží a splývá? To není možný :-) Ale v 11 stupních by mě nikdo do moře stejně nedostal… ani v 7ce neoprenu, kterej doufám aspoň ten borec má :o) Jinak ty spear-guny jsou strašný – je to spíš pro zábavu (což se mně teda nelíbí), ryba se s tím dá trefit až tak velikosti metru.

  2. hezke fotky,
    Claire spear fishing je hodne narocne a pokud je rybar zkuseny da se strelit i 30cm ryba, pokud ne netrefi ani metrovou, zavazi je dulezite aby se dostal do hloubky pomerne rychle a taky aby tam mohl zustat,
    :-)

  3. Ale Claire, to splývání byla jen taková básnická nadsázka… Ono taky v hloubce cca 65 cm je celkem lehký splývat, vidíš přece pod džentlmenem dno… :-)

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno