Pražská kavárno! Promiň, že se na tebe obracím tak přímo – vím samozřejmě, že za á neexistuješ, za bé nemáš ráda, když se ti tak říká. Ale mezi námi děvčaty si snad můžeme promluvit napřímo.

Podívej se, ty si přeješ sestřelit Zemana. Jen za posledních 48 hodin jsi na mém Facebooku třikrát rozjela puč, dvakrát se zase uklidnila – dá se říct, že s každým dalším tweetem toho kreténa Ovčáčka a s každou zprávou z Primy tady máme malý třicetiminutový majdan. Hele, já chci to samé, co ty – Zeman je podle mě chytrý, ale zlý a mstivý dědek, no a ta jeho klaka a to temné ruské a čínské pozadí za ním je ještě horší než on sám. Chtěl bych ti tedy poradit, jak Zemana porazit.

1. Rada číslo jedna – proboha, hoď už konečně síť na pana Kocába, Žantovského, Rumla a spol. Nedovol jim, aby se zase sešikovali a jako jednotná umělecká fronta vytáhli proti Zemanovi. Protože já ti garantuju, ano GARANTUJU, že když budou v čele tihle lidé, tak to Zeman zase vyhraje. Tihle milí devadesátkoví zombíci jsou dnes pro veřejnost toxičtí. Už prostě vyskočili z krabičky mockrát, už sepsali příliš mnoho petic a výzev, už se tak zprofanovali, že voliči _schválně_ udělají přesný opak toho, co jim Kocáb a spol. doporučí. To vám odpřisáhnu a klidně na to vsadím mega. Já vím, je to nefér, jsou to slušní lidé, ale image je king, takhle to prostě je a basta fidli.

2. Rada číslo dvě – nikdy se nekoukej na situaci černobíle. Donuť se pochopit, v čem je Zeman dobrý a čím u tolika lidí boduje. Hele, já vím, že je to těžké. Ty i já si myslíme, že je to hajzl, že je to Saruman, který v sobě vždycky měl jed, ale co se zaprodal mocnosti z Východu, tak se beznadějně zkazil. ALE: tribuna lidu hraje fakt dobře. Dává lidem pocit ochrany před uprchlíky (což není jeho role, já vím, ale lidi to chtěj), a nepůsobí přitom tak patolízalsky jako Sobotka ani tak oportunisticky jako Babiš. A co víc, dokonale trolí právě tebe, neexistující kavárno, a to se tolika lidem tolik líbí, že kvůli tomu přehlížejí i to, jak strašně nás táhne do Ruska a do Číny. Což je k zblití. A ty se necháváš vytočit a svým prskáním trola pořád živíš.

3. Rada číslo tři – neříkej, že Zemana volí plebs a ti neúspěšní. Ani v duchu si tohle nemysli, prostě vůbec nenajížděj na tu linii „my vs. oni“, která teď z mého Facebooku tak strašně sálá. Já vím, ono to svádí myslet si, že my tady na Facebooku, co jíme v Kogu, jsme to dobro, kdežto ti lidi z Novinek, co nikdy nepili crodino, ale zato vědí, kolik stojí silentbloky na fabii, že jsou to zlo. Jakmile ale přijmeme tuhle mentalitu, tak jsme za á mimo, protože Zemana můžou i mnozí tzv. úspěšní, za bé jen naskakujeme na Zemanovu lopatu, protože rozdělení na „my vs. oni“ je primární zbraň populistického politika. A věřte mi, že Zeman s tímhle kyjem umí mávat líp než vy. Líp než my.

4. Rada číslo čtyři – přiznej si, že děláš chyby. Pokud už musíme uvažovat v intencích elita vs. plebs a pokud se tedy na chvilku budeme považovat za elitu (jakože já to u sebe nesnáším), tak k tomu přistupujme spíš takhle. Jestli je v zemi pořád 52-55 procent lidí, kteří Zemanovi věří a kteří by mu to hodili, tak to není jejich vina. Je to vina nás elit, protože my přece řídíme společnost. Oni nás tím Zemanem trolí, protože přímá volba je skoro jejich jediná možnost, jak se ozvat. A my jsme v zemi vytvořili ten právní bordel, který se jim nelíbí – že velcí utečou a malé skřípne exekutor. My jsme nenatáhli dálnice do krajů, my jsme nenabídli Marshallův plán pro pohraničí, my jsme nezreformovali penze, my jsme za 27 let nespravili školství. Jediný, způsob, jak to zvrátit a jak snížit počet těchto naštvaných lidí, je zvýšit jejich blahobyt. Ukázat jim nadevší pochybnost, že Listopad byl dobrý, že to tu tzv. elity vedou správně a že ta naše prozápadní cesta pomáhá všem. Stěžovat si na to, že jsou ti druzí neschopní, to nás sice zahřeje u srdíčka, ale Zemana to neoslabí – naopak. Když si chcete být elitou sami pro sebe a nechcete pro ty „méně úspěšné“ nic dělat, tak fajn – ale pak se nedivte, že oni vám zvolí prezidenta, který se vám nebude líbit.

Jak z toho? Dobrá zpráva je, že podle mě se Zeman DÁ porazit. Je to jen pár procent, co potřebujeme urvat. Byl jsem teď chvilku v Praze, setkal jsem se s pár kandidáty na prezidenta a dalšími lidmi. Udělal jsem si obrázek a v nějakém dalším postu to rozepíšu. Ale obecně potřebujeme kandidáta, který bude pozitivní a nebude rozdělovat lidi na elitku a plebs. Kandidáta, který rázně odstrčí všechny ty Kocáby a spol. Kandidáta, který dá lidem pocit, že ochrání jejich zájmy. Mezi námi, kandidát, který neřekne pár věcí, co se kavárně nebudou líbit, nemá žádnou šanci. No a samozřejmě potřebujeme kandidáta, který nepoleze do zadku ani Rusku, ani Číně, ale který se klidně ozve i vůči Unii. Potřebujeme Gandalfa, který i s pomocí neprávem vysmívaných hobitů porazí zlého Sarumana. Pojďme na to.

Původní text na Facebooku. 5.6k lajků, 1.2k sdílení.

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno