Minulý týden jsme byli v Praktikeru, což je něco jako OBI nebo Baumax. Všechno zboží bylo stejné jako u nás, jen v sanitární keramice byl jeden regál navíc – desítky a desítky fungl nových tureckých záchodů v různých cool designech. Hranaté, kulaté, pro tradicionalisty i pro turecké frikulíny, kteří si potrpí na minimalismus. Koho by napadlo, že si ještě někdo může koupit novou díru do země s dvěma šlapkama okolo! Ale odbyt asi je, jinak by v Praktikeru tenhle artikl nevedli. Když jsme u těch tureckých záchodů, kromě Praktikeru jsme je tu zatím viděli jen dvakrát – na pumpě Shell a na jednom parníku. A když už neuvidíme žádné, tak nám to scházet nebude. Normálně moc globalizaci nemusíme, ale zrovna v oblasti hajzlíků je to asi dobrá věc. Dokonce se na ni dají lákat i turisti, jak dokládá tahle fotka ze Sultanahmetu:

Ale abych řek pravdu, tenhle obrázek není vůči Turecku moc fér. Ve skutečnosti je to tady o hodně modernější, než jsme čekali. A třeba služby (od elektrikářů přes autobusy až po obsluhu v restauracích) tady šlapou tak dobře, že bychom se my borci z Benešova mohli od Turků učit.

2 komentářů

  1. Ja ako slovenska manzelka tureckeho manzela som mala s tureckym Wc co docinenia a pravdupovediac, ked nabehnem doma na verejnu toaletu a vidim ten hnus, nad ktorym musim vykonavat nepohodlny slalom, prijala by som turecke vecko aj tu:-)
    Ale zvykat som si na zaciatku musela, to je pravda.
    Skoda ze si sem nedal fotku. Ked to opisujem kolegynkam, nevedia si to predstavit:-)

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno