Istanbul. Zdroj: nationalgeographic.com

Tak a je to tady: budeme se s rodinou stěhovat. Za pár dní nastupuju do nové rachoty – ovšem už ne v Praze 10 Strašnicích, ale v Istanbulu. Abych byl úplně přesný, moje nové pracoviště má adresu Vodafone Türkiye, Büyükdere Caddesi No:67, 34398, Maslak / İstanbul.

Jak se taková věc semele? Překvapivě snadno. Turecká pobočka Vodafonu se nedávno ozvala, že chce pomoct s reklamami. Že prý aby byly zajímavější a lidi si je líp pamatovali. Líbilo se jim, co dělá český Vodafone, takže mi napsali a pozvali mě na pokec. Původně jsem tam jel na jeden den a moc jsem si nevěřil, ale nějak jsme si padli s vedením do oka a nakonec jsem tam zůstal celý týden. Lidi, agentury, město i zázemí – to všechno se mi líbilo, takže jsme si plácli.

Budu dělat marketingovou komunikaci a pro jistotu i marketing pro segment mládeže. Což v Turecku není legrace, protože je to příšerně mladá země a 47 % obyvatel má méně než 25 let. To máte segmentíček o velikosti 33 miliónů lidí. To jsme ve Strašnicích neměli.

Co vám budu povídat, je to pro mě čest. Turecko je třetí největší země v celém Vodafonu a Londýn ho ostře sleduje. Budu se muset zatraceně snažit, abych nezklamal. Ale jdu do toho rád. Chtěl bych tam pobýt pár měsíců, zaučit nějaké šikovné Osmany a pak zase skočit někam jinam.

Samozřejmě jsem si říkal, že dělat reklamu v muslimské zemi asi nebude žádná legrace a že se budu muset vyrovnat se spoustou přísných zákazů. Ale kdo ví, třeba to nebude až tak horké. Hned v prvním spotu, který mi agentura prezentovala, má hrát jedna místní topmodelka a v jednom okamžiku se má objevit ve výtahu úplně nahatá. To mě až zarazilo – nečekal jsem, že ta naše prohnilá západní civilizace dohnila až tak daleko. Ale tím líp. Jestli ten film opravdu děláme, tak vám ho tu ukážu.

Co jinak? Byl jsem tam zatím jen pár dní, ale rozhodně jsem si stačil všimnout, že Istanbul není Benešov. Přece jen má asi o 15 miliónů obyvatel víc, to už je znát. Ale lidi jsou tam opravdu přátelští a něco mi říká, že se nám tam bude líbit. Stejně jsem byl vždycky dobrodruh a Bea zaplaťpámbu taky, takže se oba těšíme. Znovu tam pojedu už ve čtvrtek a rodina se za mnou nastěhuje co nejdřív. Zkusím tu brzy napsat o tom, jak hledám bydlení. No a vůbec se budu snažit psát náš turecký deník co nejčastěji. Tak nám prosím držte palce.

7 komentářů

  1. Koukám, že se to pokouší rozdělovat slova na konci vět. Moc hezká je třeba rozdělená spojka „a-by“. No, snad se mi podaří tuto rafinovanou funkci vypnout.

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno