Jestli nutně potřebujete nahnat u svých dětí nějaké ty plusové body, tak po tomhle víkendu doporučujeme herní areál Šťastná země.

Šťastná země je v Radvánovicích u Turnova (mapa). Nenechte se odradit jejich webem, který má tak trošku mcdonaldí estetiku – to místo samo o sobě je hrozně příjemné a vaše děti tam budou bláznit a skákat do padnutí. Parta, která Šťastnou zemi založila, se časem v dřevěných prolézačkách a hřištích tak zdokonalila, až z toho založila firmu Tomovy parky, která má dnes přes 100 zaměstnanců a válcuje svými hřišti i Holandsko, Dánsko a vůbec tenhle civilizovaný svět. Takže mi můžete věřit, že i Šťastná země je udělaná fakt inteligentně a nemuseli by se za ni stydět ani v Rakousku nebo kdekoli jinde.

Tohle Timi miluje. Takových věcí jsou tam desítky.

Šťastná země

Cesta z Prahy přes Turnov trvá asi 1,5 hodiny. V Radvánovicích na dobře označeném místě zahnete doleva a už parkujete a snažíte se zadržet děti, které celé splašené uhánějí k atrakcím na obzoru. Vstupné je pro všechny 80 Kč na celý den a rozhodně se vyplatí. Dostanete se na obrovský svah, kde jsou desítky a desítky prolézaček, klouzaček a všelijakých domečků z barveného dřeva. Dole jsou pak tři dánské vzduchové trampolíny od firmy Blaabjerg, které vám vyrazí dech (doslova). Můžu potvrdit, že tyhle trampolíny jsou absolutní hit pro malé i velké. O sobotách v areálu fungují i všelijaké ty programy, pokud na takové věci jste, no a v srpnu začíná velká akce Slamák, při níž se devastuje slaměný hrad a tak. To prosím by se líbilo i mně.

Děti na vzduchové trampolíně. Omluvte sníženou kvalitu způsobenou roztřesením fotografa.

Šťastná země

Timi ve skoku

Timi ve skoku

A když už jste dost vyskákaní, zajedete si asi 8 kilometrů na Trosky. To je taky jedna velká prolézačka, takže děti pořád drží.

Trosky – pohled na Pannu

Trosky

Další trosky a pohled na babu

Trosky

No a když už jste pod Troskami, tak si můžete udělat piknik v Prachovských skalách a pro změnu si zase trošku zalézt. Úspěch pro děti zaručen.

Prachovské skály

Tímea Jarošová, Prachovské skály

Mani v Prachovských skalách

Martin Jaroš v Prachovských skalách

Timi v Prachovských skalách

Tímea Jarošová, Prachovské skály

Procházka v Prachovských skalách – chlapi sobě

Martin Jaroš, Martin Jaroš II, Prachovské skály

1 komentář

  1. Ty fotky jsou doslova parádní:) Jinak z nich jde vidět, že jste si to moc užili:) My podobný výlet chystáme na konci října, už jsme si rezerovali ubytko tady http://www.topsleva.cz/pobyty/cesky-raj . Jelikož jedeme s dětmi, tak jsme si tohle místo už zaškrtli a pojedeme se tam také podívat, díky za inspiraci:)

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno