Omlouvám se, ale nemám teď žádný fotky ani zprávy. Dostal jsem rýmičku samčí, nejkrutější nemoc známou dnešnímu lidstvu, takže jsem o víkendu ani nevylezl. Za tejden ale snad nějaký fotky mít budu – v úterý totiž jedeme natáčet do Libanonu.

Proč do Libanonu? Protože odtamtud pochází náš reklamní manažer Mustafa – chce se asi podívat domů. A taky je odtamtud skoro celá agentura, respektive většina agentur v Kataru. Reklamu v celém arabském světě ovládají právě Libanonci, protože jsou největší čímani a protože Libanon byl vždycky nejliberálnější arabská země. Ne nadarmo se Bejrútu vždycky říkalo „Paříž Východu“.

Mustafa už do Libanonu letěl v sobotu – „obhlídnout lokaci“. V pátek mi povídal, že natáčet budeme asi 3 hodiny od Bejrútu. Já říkám: „Tři hodiny od Bejrútu? To bude někde na syrských hranicích, ne?“ – „Yes yes, Mr Martin“, nadšeně přitakal Mustafa. „To nás tam zastřelí Syřani nebo vybombardují Izraelci, ne?“, říkám já. „No no, Mr Martin“. Takže jsem klidný. Když to říká Mustafa, tak nás určitě netrefěj.

Těším se, to je jasný. Už jsem natáčel na hodně místech, ale tohle bude zase něco jinýho. Jestli jsem toužil po zajímavém životě, tak se mi to asi plní.

Aktualizace z 4. 2. 2013
Má s námi jet taky S., mladá katarská holka, která na téhle kampani pracuje. Samozřejmě jako všechny Katařanky je to správná, ale tradiční ženská, která chodí v černé abáji. Takže jsem si říkal, jak to asi bude. No a dnes za mnou přišla s prosbou, abych napsal oficiální zvací dopis pro jejího bratra. Její bratr totiž pojede s ní jako doprovod, na což si sanozřejmě musí vzít dovolenou. No a protože její bratr pracuje v armádě, kde se normálně dovolené nenosí, tak mu musím zajistit propustku oficiální dopisem na našem hlavičkovém papíře. On se pak k naší výpravě přidá a bude působit jako gardedáma své sestry. Takhle to tady prostě chodí. Vzpomínám si, že když jsme vloni natáčeli na Kubě s mladou kolegyní Zdeničkou, úplně jsme zapomněli jejího bratra vzít. Ale to jsou holt ty kulturní rozdíly. Já to samozřejmě všechno respektuju a líbí se mi to a sem to píšu jen proto, že by vás to mohlo zajímat.

2 komentářů

  1. Martine, vždycky jsem si rád přečetl Tvé články, ale články z Tvého nového působení jsou skutečně zajímavé:-) Určitě piš i nadále, ať víme jak to tam chodí:-) Jo a bratra Zdeničky jste nevzali proto, že váš rozpočet byl pod bedlivým okem controllera:-)

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno