No řeknu vám, je to skvělý pocit, když vám postupně pod oknama projede dvacet miliónů lidí a každý přitom zatroubí, zařve Türkiye a odpálí nějaký ten kousek pyrotechniky, za který by se v jiné zemi šlo rovnou do kriminálu. Co k tomu říct. Myslím, že z Velkého Istanbulu tu už byli všichni, snad až na jednoho dva Hasany, kteří nemohli nastartovat svůj Şahin.

Ale abych byl fér. Tureckej manšaft prokázal, že má velký srdce, to zas jó. Kdo ví, jak bychom to dneska s Chorvatama uhráli my. Opravdu to těm Turkům přeju a jestli támhleten vagabund v tom golfu ztlumí toho svýho Tarkana, tak jim budu v příštím zápase docela i fandit.

Aktualizováno po 3 hodinách: Tak už je to dobrý, nakonec to i ten poslední Hasan nakop a přijel taky na to naše nábřeží, aby si houknul. Už jsem se bál, že by tu snad nějaký Turek chyběl.

Aktualizováno druhý den: Tak nejen já, ale i zahraniční média si všimla, že tato noc v Istanbulu byla poněkud živější. Přikládám moc hezký malý článeček z Lidovek.

„V dalších tureckých městech bylo při oslavách, které tradičně doprovázejí výstřely do vzduchu, zraněno 16 lidí, z toho dva těžce. Pět zraněných včetně desetileté dívky hlásí Istanbul. V tomto městě byla zbloudilou kulkou zasažena i pětapadesátiletá žena, která kvůli vedrům spala na střeše svého domu.“

To vedro by sedělo, to jo. Ale opravdu nechápu pětapadesátiletou ženu, která včera chtěla v tomto městě spát na střeše. Já tu teda 55 let nejsem, ale i mně bylo jasný, že zrovna tuhle noc se venku v impulsním hluku 120 dB nevyspím.

Přidat komentář

Váš komentář
Jméno